Ze zahraničí
zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe
V rámci estonského předsednictví Rady Evropské unie byla otevřena konzultace zaměřená na oblast výzkumu, vývoje a inovací v Evropě. Jejím cílem je shromáždit názory hlavních stakeholderů.
Vědavýzkum.cz
Evropský patentový úřad pořádá Cenu Evropský vynálezce 2018, přihlášky je možné podávat do 16. října 2017. Přihlášen může být kdokoliv, kdo získal patent na Evropském patentovém úřadě (EPO).
Vědavýzkum.cz
Jedním z nevyhnutelných důsledků Brexitu je také odchod Velké Británie z Evropského společenství pro atomovou energii (Euratom). Britská vláda včera uveřejnila dokument, ve kterém se hlásí k zodpovědnosti a nadále počítá s pokračováním spolupráce se společenstvím.
Vědavýzkum.cz
Projekt Joint European Torus (JET), experimentální zařízení, jehož účelem je výzkum procesu jaderné fúze, bude i po Brexitu nadále spolufinancován Velkou Británií i Evropskou unií.
Vědavýzkum.cz
V rámci oslav desetiletého výročí Evropské rady pro výzkum (ERC) se v ženevském CERNu odehrálo její plenární setkání, při kterém byla uspořádána konference s názvem „10 Years of ERC: Aiming for the Stars“.
Vědavýzkum.cz
Podle posledních výsledků SME Instrumentu Evropská unie nově podpoří 129 inovativních podniků z 25 zemí. Finanční podporu tentokrát nezískal žádný český projekt.
Vědavýzkum.cz
Evropská komise zveřejnila zprávu skupiny na vysoké úrovni o maximalizaci dopadu evropských programů zaměřených na výzkum, vývoj a inovace. Obsahuje několik odvážných doporučení.
Vědavýzkum.cz
Společnost, která vydává známý Šanghajský žebříček, na konci června zveřejnila nové srovnání vysokých škol podle kvality oborů. České školy se zde umístily poměrně dobře.
Vědavýzkum.cz
Pět měsíců poté, co byl uzavřen známý Beallův seznam predátorských časopisů a vydavatelů, se objevil nový seznam nedůvěryhodných titulů. Přístup k němu je ale placený.
Vědavýzkum.cz
Společné výzkumné středisko Evropské komise (JRC) nabízí vědcům přístup do svých laboratoří a výzkumných zařízení. Už nyní je možné podat některé přihlášky.
Vědavýzkum.cz