facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Dnešní sobota je vyhlášena Mezinárodním dnem žen a dívek ve vědě.

11. 2. 2017

Vědavýzkum.cz

Po sedmi měsících od referenda o vystoupení Velké Británie z EU není jasné, zda budou mít Britové nadále přístup k evropským finančním schématům na podporu výzkumu a vývoje. Výzkumníci se obávají nejen poklesu financování, ale také možných obtíží v rámci mezinárodní mobility a navazování spolupráce.

9. 2. 2017

Vědavýzkum.cz

Exekutivní příkaz amerického prezidenta Donalda Trumpa o omezení imigrace se významně dotýká i vědecké komunity. Zákaz vstupu do země zasáhl zahraniční odborníky působící na amerických výzkumných institucích. CEITEC Masarykovy univerzity se připojil k iniciativě Evropské organizace molekulární biologie (EMBO), která zřídila krizovou webovou stránku, kde zveřejňuje konkrétní pomoc nabízenou jednotlivými vedoucími výzkumných skupin pro vědce zasažené touto nestandardní situací.

7. 2. 2017

CEITEC

Byl vyhlášen 7. ročník mezinárodní soutěže v popularizaci vědy FameLab. Hlavním organizátorem soutěže pro mladé vědce a vědkyně je British Council. Česká centra jsou partnerem české části soutěže, udílejí cenu za rozvoj mezinárodní vědecké spolupráce a prezentují nejúspěšnější účastníky v zahraničí.

3. 2. 2017

MŠMT

Evropská komise zveřejnila výsledky vyhodnocení poslední uzávěrky pilotní výzvy Fast Track to Innovation. Celkově bylo podpořeno 17 inovačních projektů a zapojeno 80 subjektů z 19 zemí. Mezi podpořenými bohužel není žádný subjekt z České republiky.

3. 2. 2017

Vědavýzkum.cz

Pod záštitou ministra pro vědu, průmysl a technologie Turecké republiky a Mezinárodní federace svazů vynálezců organizuje Turecký úřad pro patenty a ochranné známky za podpory WIPO ve dnech 2. - 4. března 2017 v Istanbulu druhý Mezinárodní veletrh vynálezů.

29. 1. 2017

ÚPV

Evropská komise jmenovala patnáctičlennou expertní skupinu, která má pomáhat s ustanovením Evropské inovační rady (EIC). Ta by se měla v budoucnu stát jednotnou přístupovou branou ke stávajícím programům na podporu inovací. O členství projevilo zájem celkem 469 kandidátů.

24. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Společnost Technopolis Group vydala poziční dokument k průběhu a budoucí evaluaci programu Horizont 2020. Radí v něm Komisi, jak lépe hodnotit dopady výzkumné a inovační politiky.

24. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

International Association of Science Parks and Areas of Innovation pořádá 8. - 10 května 2017 v Yorku mezinárodní konferenci inovací a vědeckých parků IASP European Division Conference.

17. 1. 2017

Vědavýzkum.cz

Uzávěrka pro příspěvky na 39. výroční konferenci EAIR Forum na téma “Under pressure? Higher Education Institutions Coping With Multiple Chalenges", která se koná v září na University of Porto, je v pondělí 6. února.

15. 1. 2017

Vědavýzkum.cz