facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Konference: Software jako zdravotnický prostředek a budoucnost s umělou inteligencí

13. 4. 2023
Konference: Software jako zdravotnický prostředek a budoucnost s umělou inteligencí

Vyvíjíte software pro zdravotnictví? Budete splňovat zákonná nařízení EU? Nevyvíjejte naslepo. Nejnovější předpisy a trendy, včetně zahrnutí prostředků umělé inteligence a kyberbezpečnosti, jsou tématem konference, která se koná dne 11. května 2023 v Konferenčním centru City v Praze. Se svými cennými zkušenostmi a postřehy se s Vámi podělí nejlepší odborníci z praxe. Buďte u toho.

Konferenci s názvem Software jako zdravotnický prostředek a budoucnost s umělou inteligencí pořádá Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI ČVUT) v Praze ve spolupráci s GCP-Service International s.r.o., Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (ADVZP), Českou společností Biomedicínského inženýrství a Lékařské informatiky ČLS JEP (ČSBMILI), Českou společností pro zdravotnickou techniku (ČSZT) a agenturou CzechInvest, pod záštitou děkana FBMI ČVUT.

Konference je zaměřena na zákonnou regulaci softwaru, který je zdravotnickým prostředkem, a naplnění požadavků nutných pro jeho uvedení na trh podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/745 (MDR) o zdravotnických prostředcích. Konference účastníkům nabídne také informace o velmi diskutovaném tématu – zdravotnické prostředky využívající umělou inteligenci (AI) a jaký je současný stav návrhu nařízení Evropské unie o umělé inteligenci. Dalším tématem je kybernetická bezpečnost v oblasti zdravotnických prostředku. Účastníci konference budou mít možnost si také poslechnout zástupce organizací se zkušenostmi s implementací strategie návrhu, vývoje a validace softwaru zdravotnického prostředku.

Se svými přednáškami vystoupí například Matěj Misař, který účastníkům nabídne jedinečný pohled na praktické zkušenosti AI startupu Carebot a zavedení umělé inteligence do praxe. Tématu kybernetické bezpečnosti se na konferenci bude věnovat Petra Štěpánková. Tomáš Kučera, vedoucí Oddělení klinického hodnocení zdravotnických prostředků SÚKL, účastníky provede světem klinických zkoušek zdravotnických prostředků.

Konference je příležitostí pro všechny, kteří se zajímají o vývoj, trendy a výzvy v oblasti softwaru zdravotnických prostředků a umělé inteligence. Účast na této konferenci může být pro odborníky z oblasti zdravotnických technologií a umělé inteligence užitečná, zejména s ohledem na možnosti seznámit se s novinkami v této oblasti a získání praktických zkušeností.

Konference je rovněž příležitostí pro networking, vystavení reklamy na konferenci a setkání s dalšími odborníky z oboru zdravotnických prostředků.

Podrobné informace jsou dostupné zde.  Na uvedeném odkazu jsou k nalezení rovněž informace k registraci.

 

Autoři: František Nekola, Sára Barboríková

Zdroj: Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze 

 

« Říjen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
  1 3 4 5 6
12
18 19 20
21 25 26 27
28 29