facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Kurz: Vyjednávání pro IP mediátory

15. 9. 2023
Kurz: Vyjednávání pro IP mediátory

IP Mediační centrum Praha zve na kurz vyjednávání pro IP mediátory, který je určen nejenom mediátorům, ale i advokátům, patentovým zástupcům a pracovníkům center transferu technologií vysokých škol, univerzit a dalších výzkumných a vývojových pracovišť.

Jedná o dvoudenní prakticky zaměřený trénink vyjednávání pro pokročilé se špičkovým lektorem Ing. Vladimírem Nálevkou, který se uskuteční ve dnech 12. a 13.10.2023, vždy od 9,00hod do 16,00hod.

Metody výuky

Trénink je prakticky orientovaný a využívá interaktivních metod. Je založen na praktických cvičeních a případových studiích, přičemž navazuje na základní Kurz vyjednávání pro IP mediátory, který se uskutečnil v roce 2022. Významnou součástí školení jsou simulace vyjednávacích situací a modelování optimálního průběhu vyjednávání.

Zkušenosti z těchto aktivit umožní správně reagovat v reálné situaci, pomohou při rychlé volbě odpovídající strategie a taktiky. Zařazována jsou i týmová cvičení, jež podporují vzájemnou výměnu zkušeností účastníků. Dostatek prostoru je ponechám pro diskusi a řešení reálných výzev, s nimiž se účastníci setkávají.

Účastníci obdrží studijní manuál, kde je komplexně a přehledně zpracována daná problematika včetně vybraných praktických návodů, případových studií a cvičení. Na závěr dostanou účastníci seznam doporučené literatury.

O lektorovi

Ing. Vladimír Nálevka je spolumajitelem a vedoucím konzultantem společnosti Interquality. Vedle toho, že se podílí na řízení společnosti, je jeho hlavní specializací problematika vyjednávání (negociace). Vede jak vnitropodnikové, tak veřejné tréninkové programy a poskytuje poradenskou podporu vyjednavačům i negociačním týmům. Přednáší česky a anglicky. Jako konzultant či školitel působil v desítkách českých i zahraničních společností (jako jsou např. bnt attorneys-at-law, Česká spořitelna, Československá obchodní banka, ČEZ, EON, Google, Havel & Partners, innogy, KPMG, LEGO, O2, Pivovary Staropramen, PRK Partners, Rowan Legal, SAP BSCE, Schönherr Rechtsanwälte, Škoda Auto). Negociační dovednosti školí i v orgánech veřejné správy ČR (MV, MZV). Podílel se na negociační přípravě předsedů pracovních skupin a jejich alternátů na české předsednictví v Radě EU.

Profesionální kontakty jej spojují s Harvardským programem vyjednávání. Spolupracuje s profesorem Williamem L. Urym, spoluzakladatelem tohoto programu a předním světovým odborníkem v oblasti negociace. O problematice vyjednávání publikuje v odborném tisku a spolupracuje i s Českým rozhlasem. Je autorem knihy „Cesta k dohodě, vyjednávání – hra života“. Vladimír vystudoval obchodní fakultu VŠE v Praze. Absolvoval dlouhodobou stáž v USA zaměřenou na rozvoj lidských zdrojů.

Účastnil se tréninků vyjednávání ve Velké Británii (KENS) a Švýcarsku (ZfU). Je absolventem Program on Negotiation at Harvard Law School, Harvard University.

Cena kurzu a organizační záležitosti:

Cena kurzu je stanovena na částku 15.900, - Kč pro účastníka, který je IP mediátorem zapsaným na seznamu IP mediačního centra Praha. Pro účastníka, který je advokátem nebo patentovým zástupcem nezapsaným na seznamu IP mediačního centra Praha, je cena kurzu stanovena na částku 16.900, - Kč.

Pro ostatní účastníky z řad odborné veřejnosti je cena kurzu stanovena na částku 19.900, - Kč. Přihlášky je nutné podat nejpozději do 30. září 2023. Přihlášky posílejte prosím e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde Vám registraci na kurz obratem potvrdíme a pošleme Vám příslušnou fakturu.

Kurz bude probíhat prezenčně v prostorách Úřadu průmyslového vlastnictví. Účastníci obdrží po skončení kurzu certifikát o jeho absolvování. Občerstvení a oběd jsou v ceně kurzovného.

 

Zdroj: IP Mediační centrum Praha