facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Na SWCSummitu v Praze vystoupí spoluzakladatel Applu

18. 6. 2021
Na SWCSummitu v Praze vystoupí spoluzakladatel Applu

Hlavní osobností letošního Startup World Cup & Summitu, který se uskuteční v Praze ve dnech 5. a 6. října, bude legenda počítačového inženýrství Steve Wozniak. Byl to právě on, kdo před 45 lety stál po boku Steva Jobse u zrodu značky Apple a kdo svým průlomovým stolním počítačem navždy změnil vývoj IT průmyslu.

Steve Wozniak 2

Návštěvníci akce ho nejen uvidí naživo, ale dokonce budou mít možnost položit mu vlastní dotaz. Vstupenky je možné pořídit už teď na webu swcsummit.com. Kapacita SWCSummitu ale kvůli pandemii bude nejspíš omezená jen na několik stovek lidí, proto nákup doporučujeme neodkládat.

Vedle vystoupení Woze bude zlatým hřebem programu také tradiční kontinentální finále soutěže Startup World Cup. O potenciální investici ve výši 500 000 dolarů a titul startupového „mistra Evropy“ se v něm utkají startupy, které uspějí v předchozích regionálních kolech nebo přidružených startupových soutěžích.

„Letošním rokem posouváme prestiž celoevropského finále ještě výš než dřív, protože nově zastřešujeme také soutěže jako Czech Startup Challenge, Creative Business Cup, PowerMOTION a další. SWCSummit se tak stává něčím jako ‚Ligou mistrů‘ na poli startupových soutěží,“ vysvětluje zakladatel akce Václav Pavlečka, CEO fondu Air Ventures.

SWCS finale ilustracni

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je jednou z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě, která se každoročně koná v Praze. Spojuje dvě akce do jedné: Summit, kde se potkávají startupy, investoři a zástupci korporací z celé Evropy, a současně také evropské kontinentální finále celosvětové soutěže, která vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a najít nejlepší startupy na světě. Pražští organizátoři si vydobyli privilegium pořádat celoevropské finále opakovaně. Předchozí ročníky navštívilo v průměru přes 1500 účastníků a vystoupili na nich řečníci jako Tosca Musk, CEO streamovací služby Passionflix a sestra Elona Muska, Tom Cwik z NASA, Martin Tolar vyvíjející lék na Alzheimerovu chorobu, Marvin Liao z inkubátoru 500 Startups, Vince Steckler, CEO českého AVASTu, Dave Evans ze Stanfordu nebo vizionář Karel Janeček. Startup World Cup & Summit pravidelně pořádají investiční fondy Air Ventures a UP21. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.

Woze jsme ulovili díky pivu

Jak se vůbec domlouvá účast takové osobnosti, jako je Steve Wozniak? Podle všeho to chce hodně velké štěstí, ještě víc trpělivosti, a především pozitivní vztah k pivu. „Všechno začalo už před dvěma lety ve Vídni. Potkal jsem tam člověka, který znal někoho, jehož kamarád byl ve Wozniakově týmu. Za pozvání na pivo mi slíbil, že nás seznámí – a kupodivu to dodržel. Pak už stačilo ‚jen‘ probojovat se přes několik dalších lidí k osobnímu asistentovi, průběžně se připomínat a doufat. Loni to ještě nevyšlo, letos už ano,“ usmívá se ředitel akce Tomáš Cironis.

Vedle Steva Wozniaka vystoupí na SWCSummitu i další slavné osobnosti. „Zatím nemůžu být konkrétní, ale máme pár hodně zajímavých želízek v ohni. Jednáme hned s několika osobnostmi ze Silicon Valley. Asi bych mohl prozradit, že jednou z nich je žena, která právě tuto Mekku startupů zásadním způsobem ovlivnila,“ naznačuje Cironis.

 
Zdroj: Startup World Cup & Summit

redakčně upraveno