Webinář proběhne 21. ledna 2021 v čase 9.30–13.30. Účast na webináři je zpoplatněna částkou 2723 korun včetně DPH. Cena zahrnuje přístup k videu podle zvolené verze a textové materiály. Den před konáním webináře obdržíte instrukce k přihlášení, odkaz k přihlášení do virtuální místnosti a také materiály v elektronické podobě (webinář probíhá v aplikaci Teams, kterou není nutné instalovat, přihlásíte se přes webové rozhraní).
Své dotazy, které lektor zohlední ve svém výkladu a zodpoví, můžete zasílat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Cíl webináře
Cílem webináře je seznámit účastníky s možnostmi ochrany vědomostního potenciálu výzkumných pracovišť, zejména vysokých škol, z hlediska jejich know-how a obchodního tajemství. Těžiště semináře spočívá v možnostech právní ochrany a úspěšného vymáhání těchto práv v případě jejich porušení. Součástí semináře jsou i praktické příklady, aktuální judikatura a případová studie porušování know-how a obchodního tajemství v České republice. Seminář je určený členům realizačního týmu projektu, především výzkumným, vědeckým, jakož i administrativním pracovníkům a dalším zájemcům o tuto oblast. Posluchači si zvýší své odborné znalosti o nové poznatky v oblasti ochrany know-how a obchodního tajemství při transferu poznatků a technologií do praxe.
Anotace a časový harmonogram webináře
- 09:30 - 09:35 Úvod, slovo organizátora, představení lektora
- 09:35 - 11:00 Úvod do problematiky know-how a obchodního tajemství, právní úprava, souvislost s autorskými a průmyslovými právy
- 11:00 - 11:15 Přestávka
- 11:15 - 12:30 Nekalé soutěžní praktiky a prostředky vymáhání práv při porušení know-how a obchodního tajemství, praktické příklady, soudní řešení sporů, mediace (ADR)
- 12:30 - 12:45 Přestávka
- 12:45 - 13:15 Případová studie porušování know-how a obchodního tajemství v České republice
- 13:15 - 13:30 Závěrečná část, shrnutí, diskuse
Webinářem vás provede advokát David Karabec, jenž v roce 1988 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde také získal v roce1989 doktorský titul v oboru právo. Od roku 1996 působí jako advokát. Ve své odborné advokátní praxi se věnuje zejména problematice průmyslových a autorských práv, licencí, ochraně know-how a obchodního tajemství, nekalé soutěže, jakož i procesnímu zastupování klientů v těchto oblastech práva. V roce 1999 absolvoval Institut průmyslově právní výchovy ÚPV a v roce 2019 dokončil dvouleté specializační studium Master of public administration v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (MPA VVI), kde získal manažerský titul MPA. Aktuálně si doplňuje vzdělání postgraduálním studiem (LL. M.) alternativního řešení sporů (mimosoudní řešení sporů, mediace, arbitráž) v oblasti ochrany duševního vlastnictví.
Pozvánku na webinář naleznete zde.
Zdroj: C. H. Beck