facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Workshop pro příjemce dotace na rozvoj kapacit pro VaV

4. 7. 2018
Workshop pro příjemce dotace na rozvoj kapacit pro VaV

Národní kontaktní centrum – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. zve všechny zástupkyně a zástupce příjemců dotace z výzvy č. 28 Rozvoj kapacit pro výzkum a vývoj a zájemců o výzvu č. 54 Rozvoj kapacit pro výzkum a vývoj II na workshop a výroční zasedání evropské sítě mentoringových programů ve vědě eument-net, které proběhne 22. 8. 2018 v Dublinu.

Akce proběhne 22. 8. 2018 od 14:00 do 18:00 v Dublinu po ukončení 10. mezinárodní konference o genderové rovnosti ve vysokém školství a může být zajímavá pro řešitele projektů zaměřených na získání HR Award.

Síť eument-net sdružuje mentoringové programy evropských univerzit a výzkumných ústavů. Od roku 2017 se členy mohou stát i jednotlivci či instituce, které teprve zvažují založení vlastního mentoringového programu zejména v rámci projektů zaměřených na kulturní a institucionální změnu a získání HR Award. Výroční zasedání může být příležitostí k setkání s lidmi, jejichž pracoviště HR Award získala, případně mají s projekty rozvoje personálních politik dlouhodobé zkušenosti. Zapojením do sítě získáte přístup k relevantním informacím a kontaktům, budete zváni na užitečné konference a workshopy, rozšíříte své možnosti mezinárodní projektové spolupráce. Máte-li zájem o účast na zasedání, případně o další informace o síti, kontaktujte, prosím, její předsedkyni Kateřinu Cidlinskou na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím telefonu 728 026 891.

Workshop je zaměřen na podporu tzv. peer, tedy vrstevnického mentoringu v rámci mentoringových programů zaměřených zejména na začínající vědkyně a vědce. Workshop je zacílen na koordinátor(k)y mentoringových programů, kteří chtějí ve svých programech posílit vzájemnou podporu a spolupráci mezi mentees. Workshop může být přínosný i pro ty, kteří teprve zvažují založení mentoringového programu. Mohou zde načerpat potřebu inspiraci a know-how. Registrovat se můžete zde.

 

Zdroj: MŠMT