facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Blíží se uzávěrka přihlášek do Expedice Neuron

2. 9. 2017
Blíží se uzávěrka přihlášek do Expedice Neuron

Expedice Neuron, kterou pořádá Nadační fond Neuron, je příležitostí, jak mohou vědci z jakéhokoliv oboru získat finanční podporu na svou terénní expedici. Uzávěrka přihlášek je do 30. 9. 2017.

Expedice Neuron se snaží navázat na tradici slavných českých expedičních výprav. Účastnit se jí mohou i lidé mimo akademické nebo výzkumné prostředí. Přihláška se podává online a spolu s ní se zasílá i dvouminutové video s představením plánovaného cíle. Vítěz může získat až jeden milion korun na náklady spojené s realizací expedice.

Přihlášky je nutné odevzdat do 30. září 2017. Následně z nich porota vybere 20 projektů, které zveřejní na internetových stránkách. Poté jejich autory pozve k osobní prezentaci projektů, a z nich vybere vítěze Expedice Neuron.

Podporu v minulých letech získal například malíř a biolog Jan Dungel na hledání velké jihoamerické opice uakari v Amazonii, antropolog Radan Haluzík, lékař Tomáš Páleníček na cestu do Peru kvůli průzkumu ayahuascy jako potenciálního léku na deprese, nebo hydrogeoložka Helena Vysoká na výzkum Hranické propasti.

Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Nadační fond Neuron