facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Neuron Impuls 2017

1. 2. 2017
Neuron Impuls 2017

Dne 1. 2. 2017 se otevírá další ročník soutěže Neuron Impuls určené odvážným a originálním výzkumným projektům, resp. excelentním vizionářům, kteří svou inovativností posunou hranice daného oboru. Webové rozhraní pro vkládání žádostí v roce 2017 bude otevřeno do 31. 3. 2017.

Soutěž cílí na mladé vědce působící v České republice a úspěšné české vědce, kteří se rozhodnou pro návrat ze zahraničí, aby v České republice realizovali svůj výzkum, osamostatňovali se a zakládali své vlastní skupiny. Od roku 2017 jsou otevřeny tyto dvě kategorie Neuron Impulsů:

  • NOVĚ – Neuron Impuls do 33 let – žadatel s titulem Ph.D. a věkem do 33 let (dosaženo v roce konání soutěže) = max. výše podpory je 250 000 Kč a délka projektu je 18 měsíců – pravidla zde.
  • Neuron Impuls do 40 let – žadatel s titulem Ph.D. a věkem do 40 let (dosaženo v roce konání soutěže) = max. výše podpory je 1 000 000 Kč a délka projektu je 2–3 roky – pravidla zde.

Výsledky prvního kolaa projekty postupující do kola druhého budou zveřejněny do 30. 6. 2017. Výsledky druhého kola, resp. konečné výsledky budou zveřejněny nejpozději 30. 9. 2017.

V každém ročníku se vypisuje soutěž pro výzkumné projekty základního vědeckého výzkumu v těchto oborech:

Neuron Impuls je udělen na základě kvalitního vědeckého projektu, jehož vítěze vybírá vědecká rada složená ze špičkových českých vědců, kapacit v daném oboru. Mezi nejlepší kandidáty rozdělí celkem 8 milionů korun. Při výběru vítězných projektů je hodnocena jak kvalita projektu, tak i dosavadní vědecká dráha a zkušenosti žadatele, které musí vědec doložit svou publikační činností v mezinárodně respektovaných odborných časopisech. Samozřejmostí je pro nás dodržování Etického kodexu a vymezení se konfliktu zájmu.

NF Neuron je odborným garantem a koordinátorem celé soutěže. Těšíme se na Vaše žádosti a přejeme Vám hodně úspěchů v soutěži Neuron Impuls 2017.

Jména vítězů ročníku 2016 se dozvíte zde.

 

Zdroj: NF Neuron