facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Speciální příležitost pro ukrajinské biology v Česku

16. 1. 2023
Speciální příležitost pro ukrajinské biology v Česku

Mezinárodní organizace EMBO/EMBC, které je Česká republika členem a která zajišťuje kurzy, stáže a granty pro studenty i vědce v biologických oborech, připravila speciální grantovou možnost pro ukrajinské biology v ČR.

Nabídka EMBO/EMBC (European Molecular Biology Organisation) se týká vědců či studentů s afiliací k ukrajinské univerzitě či výzkumnému ústavu, kteří nyní působí v české výzkumné instituci, do Česka se přesunuli po vypuknutí konfliktu na Ukrajině, a mají tedy status uprchlíka.

Nabízený grant je jednoroční, v případě dostupnosti prostředků může být prodloužen o další rok. Výše grantu závisí na výši kvalifikace daného příjemce:

  • Ph. D. studenti: až 2 000 EUR měsíčně (24 000 EUR ročně)
  • Post-doktorandi: až 3 000 EUR měsíčně (36 000 EUR ročně)
  • Vedoucí výzkumných skupin a profesoři: až 4 000 EUR měsíčně (48 000 EUR ročně)

Kromě základního grantu je možné žádat o podporu na vyživované dítě (childcare allowance) či pobírat další výhody, například bezplatně se účastnit odborných kurzů pořádaných EMBO. Grant je soutěžní, kritériem k jeho udělení je kvalita projektu, který příjemce v Česku řeší, vyhodnocená odbornou komisí EMBO.

Přihlášky jsou přijímány do 15. února 2023.

Podrobnější informace lze najít na webové stránce EMBO.

Související dotazy lze zaslat na mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy