facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Výstupů, který mají potenciál být komerčně zajímavé, vzniká na Technické univerzitě v Liberci mnoho. Nyní se proto se vedení univerzity rozhodlo převést část agendy transferu znalostí a technologií na novou dceřinou společnost The University Company TUL.

14. 7. 2022

Technická univerzita v Liberci

Registrace pro zájemce o účast na Mezinárodní konferenci o výzkumných infrastrukturách je otevřena. Prezenční účast na konferenci se zakládá na osobním pozvání, možnost zapojit se plnohodnotně online však bude neomezená.

13. 7. 2022

ICRI 2022

Dosavadní ředitel CATRIN Pavel Banáš zůstává v čele tohoto vysokoškolského ústavu. Vedením jej do konce roku 2024 pověřil rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka na základě výsledku výběrového řízení, v němž dosavadní ředitel zvítězil.

12. 7. 2022

CATRIN

Czexpats in Science pořádá letní setkání, tentokrát na téma New Beginnings neboli nové začátky. Setkání proběhne v úterý 30. srpna v Praze od 13 hodin ve Ville Lana.

11. 7. 2022

Czexpats in Science

Eurokomisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Mariya Gabriel navštívila ve čtvrtek dne 7. července 2022 výzkumnou infrastrukturu ELI (Extreme Light Infrastructure) v Dolních Břežanech.

10. 7. 2022

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Hlavním tématem letošního 10. ročníku konference EuroScience Open Forum 2022 je téma „Překračování hranic, angažovaná věda a odolná společnost". Akce se odehrává v nizozemském Leidenu, stále je ale možné se na konferenci registrovat jako online účastník.

9. 7. 2022

EuroScience

Andrew Harrison, od roku 2014 generální ředitel Diamond Light Source, se připojí k Extreme Light Infrastructure ERIC (ELI ERIC) jako jeho první vědecký ředitel. Povede vědecký program této výzkumné infrastruktury a bude koordinovat uživatelský program konsorcia ELI ERIC.

8. 7. 2022

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Evropská asociace molekulární biologie (EMBO) dnes zveřejnila jména 67 svých nově zvolených členů. Je mezi nimi také genetička a molekulární hematoložka Šárka Pospíšilová, která vede výzkumnou skupinu Lékařské genomiky v institutu CEITEC Masarykovy univerzity a působí na Ústavu lékařské genetiky a genomiky a Interní hematologické a onkologické klinice Lékařské fakulty MU a FN Brno. Je také prorektorkou pro výzkum a doktorské studium Masarykovy univerzity.

7. 7. 2022

Masarykova univerzita

Osmý ročník Evropské klastrové konference se bude konat ve dnech 26. – 27. září 2022 v Praze. Na konferenci se sejdou klastroví manažeři, tvůrci politik a odborníci z celé Evropské unie, aby diskutovali o nejnovějších trendech v klastrových politikách.

6. 7. 2022

Evropská klastrová konference

V červnu zveřejnila Evropská komise výsledky hodnocení zaslaných kandidátů na vznik Evropských center pro digitální inovace (EDIH). ČVUT zaznamenalo úspěch už v loňském roce, když se ze šestice kandidátů na národní úrovni podílelo na dvou projektech. Oba návrhy s podílem ČVUT byly nyní vybrány i na evropské úrovni.

5. 7. 2022

České vysoké učení technické v Praze