facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Tým studentů z ČVUT uspěl v soutěži Amazonu

29. 11. 2017
Tým studentů z ČVUT uspěl v soutěži Amazonu

Tým studentů z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze získal druhé místo v prestižní soutěži The Alexa Prize, kterou pořádá společnost Amazon. Za vývoj bota Alquist obdrželi svěřenci Jana Šedivého 100 tisíc dolarů.

Na počátku září tohoto roku jsme informovali o tom, že týmu studentů z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, který vede Jan Šedivý, se podařilo postoupit do nejužšího finále soutěže The Alexa Price. Na vyhlášení, které se konalo 28. listopadu v las Vegas, získal celkové druhé místo.

Na počátku byla stovka týmů z celého světa, jejichž úkolem bylo vyvinout chatbota, který dokáže spolupracovat s chytrým zařízením Amazon Echo. Češi se nejprve probojovali do výběru dvanácti nejlepších týmů, kterým Amazon poskytnul stipendium pro další práci. Následně postoupili mezi tři nejlepší týmy a nakonec se umístili na celkové druhé příčce. Se svým Alquistem porazili například týmy z Princetonu, Carnegie Mellon či dalších prestižních škol. V závěrečném finále porazili také tým Heriot-Watt University. Celkovým vítězem se stal tým z University of Washington, který si odnáší výhru ve výši 500 tisíc dolarů.

Firma Amazon pořádá soutěž The Alexa Prixe, aby podpořila rozvoj svého produktu Amazon Echo s hlasovým ovládáním a virtuální asistentkou Alexou.

Vedoucí týmu Jan Šedivý mluví o umělé inteligenci v nedávném rozhovoru pro server Lupa.cz. Vývoj projektu Alquist také komentoval na svém blogu.

 

Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: Amazon, Lupa.cz