facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Veletrh CEBIT v Německu přinesl hlavní trendy ve vývoji digitálních aplikací

1. 4. 2017
Veletrh CEBIT v Německu přinesl hlavní trendy ve vývoji digitálních aplikací

Nejdůležitější akce v oboru informačních a komunikačních technologií, veletrh CeBIT, se konala ve dnech 20. až 24. března 2017 v Hannoveru. Nejmodernější ICT řešení pro systémy soukromého a veřejného sektoru představilo přes tři tisíce firem ze sedmdesáti zemí světa a zhlédlo dvě stě tisíc návštěvníků.

Letošní ročník slavnostně zahájila německá spolková kancléřka Angela Merkel s ministerským předsedou Japonska Shinzō Abe. Nechyběl ani generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

V úterý 21. března 2017 se v prostorách japonského pavilonu konal seminář na téma Česko – japonská spolupráce v oblasti digitalizace. V úvodní prezentaci představil profesor Vladimír Mařík oblast průmyslu 4.0 v České republice. Generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera informoval o japonských investicích v Česku a příležitostech českého výzkumu a vývoje. Seminář byl zakončen prezentací generálního ředitele JETRO Praha Tadashi Murakamim, který se věnoval spolupráci Japonska a České republiky.

Hlavním tématem veletrhu CeBIT 2017 byla digitální ekonomika. Na konkrétních případech mohli návštěvníci sledovat možné využívání digitalizace v praxi, od minibusu, jenž díky umělé inteligenci odpovídá na dotazy cestujících, přes drony až po chytrá města.

Nové oblasti využití umělé inteligence představilo zejména Japonsko, partnerská země veletrhu. Na 7200 m2 výstavní plochy prezentovalo své novinky z oblasti digitálních inovací 120 japonských firem.

Více informací o veletrhu najdete na webových stránkách veletrhu cebit.de