facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

V rámci regionálního finále soutěže PowerUp! určila odborná porota za nejlepší český energetický inovační projekt “Multiferm Technology” - platformu nabízející alternativní způsob přeměny bioodpadu na biopaliva. Ta se 22. listopadu utká v Budapešti s nejlepšími start-upy a inovátory z celé Evropy.

22. 10. 2017

Vědavýzkum.cz

Program na podporu podnikání GREEN LIGHT otevírá příjem přihlášek do svého 5. ročníku. Zájemci o rozjezd podnikání mohou své nápady přihlašovat do 15. listopadu 2017. Desítka vybraných účastníků projde několikaměsíčním akcelerátorem a utká se o ceny v hodnotě půl milionu korun.

21. 10. 2017

VŠB-TUO

V pátek 13. října 2017 se veřejnosti oficiálně představilo Moravskoslezské inovační centrum (MSIC). Vzniklo transformací z Vědecko-technologického parku Ostrava. Jeho cílem je do regionu přivést investice do inovací a technologií, posílit průmyslový výzkum, spolupráci s akademickou sférou a podpořit podnikání.

17. 10. 2017

MSIC

Mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji je podporována nesčetnými programy a aktivitami celé řady institucí, od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy až po vzkvétající síť vědeckých diplomatů působících pod Úřadem vlády. Jedním z klíčových elementů, který však zajistí úspěšný rozvoj přeshraničních projektů, je nalezení konkrétních a perspektivních partnerů, s nimiž je možno tuto spolupráci realizovat.

16. 10. 2017

Agentura CzechInvest

Seminář na téma „Zadávání veřejných zakázek v oblasti inovativních řešení“ proběhne 3. listopadu 2017 ve Středočeském inovačním centru v Dolních Břežanech. Na semináři zazní také zkušenosti z oblasti veřejných zakázek na inovace z TAČR a poptávka po inovativních řešení ze strany obcí v rámci iniciativy „Smart Cities“.

15. 10. 2017
Akce
Array
(
)

Již jen do 31. 10. 2017 mohou zájemci přihlásit svoje projekty do nového ročníku Laboratoře Nadace Vodafone. Ten pomůže rozvinout inovativní projekty s pozitivním sociálním dopadem.

13. 10. 2017

Agentura CzechInvest

Sáček k opakovanému použití, který je biologicky rozložitelný, může přispět ke zmenšení skládek v Česku i zachránit životy mnoha mořských živočichů. Frusack má přitom potenciál uspět nejen na českém trhu, ale především v zahraničí.

11. 10. 2017

BusinessInfo.cz

Do Olomouce dorazí úspěšní podnikatelé. Přijedou na univerzitní konferenci o podnikání UP Business Camp, která se uskuteční 11. listopadu 2017 na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

11. 10. 2017

Univerzita Palackého v Olomouci

Každý rok vzniká v Izraeli přes tisíc nových start-upů. Pobočky a výzkumná centra zde mají nadnárodní firmy od Microsoftu přes Facebook, Boeing, Volvo až po Sony nebo Samsung. Země o velikosti České republiky má nejvyšší investice do vědy a výzkumu na světě. Zástupci SIC se začátkem září vydali zjistit, zda se dají aplikovat izraelská chytrá řešení také ve středních Čechách.

8. 10. 2017

SIC

Ve středu 4. října 2017 uspořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) festivalový startup Festup. Tentokrát byl zaměřen na virtuální podnikání.

7. 10. 2017

ICUK