facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Digitální technologie se stále lépe dokáží spojovat s fyzickým světem, což vede k nové, zásadní vlně inovací. Zrychlující se tempo vývoje ale způsobuje v Evropě nerovnosti a problémy, jako je například nižší produktivita. Jaké kroky je třeba učinit, aby mohla Evropa vyhlížet změny z "pole-position"? Doporučení přináší nová studie Evropské komise.

24. 2. 2018

Vědavýzkum.cz

Ve dnech 18. a 19. dubna 2018 proběhne v Berlíně třetí ročník akce Czech Innovation Festival (CIF), jehož hlavním letošním tématem je umělá inteligence. V rámci festivalu proběhne ve čtvrtek 19. dubna 2018 tradiční Czech Startup Pitch. Přihlásit se můžete do konce února.

20. 2. 2018

BusinessInfo.cz

 Inovační centrum weXelerate odstartuje 5. března 2018 druhý turnus Accelerator programu. Během následujících čtyř měsíců bude 52 vybraných startupů z 21 různých zemí světa spolupracovat s velkými společnostmi na inovačních projektech. Českou republiku bude reprezentovat startup Clever Analytics.

17. 2. 2018

CzechInvest

Česko skončilo v prostředí pro zakládání firmy až daleko za některými rozvojovými zeměmi. Za nejlepšími evropskými zeměmi stále výrazně ztrácí. Globální firmy, jako Y Soft, se proto snaží podporovat nadějné technologické společnosti, aby jim usnadnily expanzi.

8. 2. 2018

Dalibor Dostál

Do podnikatelských inkubátorů v Silicon Valley, New Yorku a Singapuru se koncem ledna vydalo pět českých start-upů. Hodnocením projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest prošly firmy Integromat, Nanits Universe Ltd., TouchArt, Legito a Retailys. Během tříměsíčního pobytu, zatímco budou zdokonalovat své produkty a služby, získají dobrou znalost místního trhu i lokálních obchodních zvyklostí.

4. 2. 2018

CzechInvest

Agentura CzechInvest vyhlásila na konci minulého roku výzvu pro podávání přihlášek do projektu CzechMatch. Vybrané start-upy poletí v dubnu 2018 do Singapuru, kde budou prezentovat své projekty přímo investorům. Od CzechInvestu získají podporu v hodnotě 100 tisíc Kč. Zájemci se mohou hlásit od 5. do 16. 2. 2018

31. 1. 2018

CzechInvest

Již od října minulého roku Hlavní město Praha realizuje pět projektů se společným názvem „Pražské vouchery“. Jedním z nich je i „Pražský voucher na inovační projekty“, který podpoří malé a střední podniky v oblasti inovací. Žádosti o ně bude možné podávat od 30. 3. 2018.

28. 1. 2018

Vědavýzkum.cz

Rok 2017 přinesl startupům z programu StartupYard investice ve výši přes 57 milionů korun. Částku si rozdělilo 10 startupů, které v minulosti úspěšně prošly programem akcelerátoru. Sedm z nich pochází z České republiky.

21. 1. 2018

Vědavýzkum.cz

Podle nové analýzy společnosti Consumer Technology Association (CTA), která pořádá také veletrh start-upů CES, patří Česko mezi třináctičlennou skupinu zemí s nejlepším inovačním prostředím a umístilo se tak nad průměrem Evropské unie. Vyniklo především v přístupu k samořiditelným vozům.

17. 1. 2018

Vědavýzkum.cz

ContentKing je dynamicky se rozvíjející startup, který poskytuje kompletní řešení Search Engine Optimization (SEO) analýzy, reportování a přehledů pro specialisty v oblasti digitálního marketingu po celém světě. Na konci minulého roku obdržela společnost investici ve výši 350 000 eur, tedy téměř 9 milionů korun.

15. 1. 2018

Agentura CzechInvest