facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Začal jubilejní Týden mozku

13. 3. 2018
Začal jubilejní Týden mozku

Festival Týden mozku, který pořádá Akademie věd ČR, odstartoval v pondělí 12. 3. 2018. Program o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurověd nově potrvá o dva dny déle, až do 18. 3. 2018. Vstup na veškeré akce je tradičně zdarma.

Již dvacátý ročník festivalu, který je součástí celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku (Brain Awareness Week), se uskuteční v prostorách Akademie věd ČR v Praze na Národní třídě.

Jak potvrzuje Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny AV ČR, jde o mezinárodní akci a letos kromě psychologických, fyziologických a medicínských témat dojde i na téma umělé inteligence. Letos se festival koná v rozsahu, v jakém to nebylo zvykem. „Jde o opravdový festival, na rozdíl od předchozích let, kdy šlo o série přednášek, ale nikdy nebyl tak bohatý doprovodný program.“ Ředitelka Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR Kateřina Sobotková dodává, že Týden mozku je jednou z nejstarších vědecko-popularizačních akcí u nás.

Týden mozku

Zdroj: Akademie věd ČR

Program ve všední dny zastřešuje tři přednášky, na které v podvečer navazuje doprovodný program v podobě workshopu nebo panelové diskuse. Zajímavosti a novinky z oboru si připravili odborníci jako například Miroslava Anděrová,  Josef Syka, Aleš Stuchlík, Cyril Höschl, Petr Libý, David Netuka. Do programu se také velkou měrou zapojují všechny lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

O víkendu se budova Akademie věd ČR stane světem hlavolamů, hádanek nebo interaktivních exponátů například od iQLANDIE a Techmanie. Interaktivní workshop NáZNAK přiblíží svět neslyšících skrze zážitek, který může vyzkoušet každý. Měření mozkových vln umožní unikátní přístroj Mindball z Mozkoherny Evy Fruhwirtové.

 

 

Mnohé přednášky budou po skončení festivalu nahrány na internetových stránkách festivalu tydenmozku.cz, kde také probíhá registrace na pořádané akce.

 

Zdroj: Akademie věd ČR