Komplexní vzdělávací program v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VVI) je určen projektovým manažerům a manažerkám, pracovníkům a pracovnicím na všech stupních řízení ve výzkumných organizacích všech právních forem, vědcům a vědkyním se zájmem o danou problematiku, pracovníkům ve státní správě a samosprávě, kteří se setkávají s problematikou VVI, pracovníkům poskytovatelů podpory, zaměstnancům center transferu znalostí, RIS3 manažerům na národní a regionální úrovni i zástupcům subjektů z aplikační sféry.
Modul 11 je zaměřen na téma financování výzkumu, vývoje a inovací. Budeme se věnovat tomu, jak je výzkum a vývoj v Česku financován – z jakých zdrojů pochází a v jakých sektorech se spotřebovává. Jaké jsou trendy? Je financí v českém VaV hodně nebo málo? A z jakých zdrojů je v současnosti možné čerpat a jak se na to připravit?
V roli lektorů tohoto modulu se představí Michal Pazour z Technologického centra Praha a Radka Báčová, která je spoluzakladatelkou společnosti MANGROW. Celým modulem provází jako facilitátor Aleš Vlk. Účastníci dvoudenního modulu obdrží certifikát o jeho absolvování. Podrobnosti se můžete dočíst zde.
Uzávěrka registrace je 12. května 2023 nebo do vyčerpání kapacity.
Cílem celého programu je rozšířit teoretické znalosti a praktické dovednosti v dané oblasti a rozvinout profesní a kariérní růst účastníků modulů. Počet účastníků každého modulu vzdělávacího programu je v jednotlivých modulech limitován cca 20 účastníky z důvodu zachování nejvyššího možného stupně interaktivity a individuálního přístupu. V průběhu modulu se střídají přednášky, diskuse, samostatné a týmové práce a prezentace výstupů. Důraz je kladen na řešení modelových situací, ve kterých jsou nastoleny konkrétní a skutečné problémy.
Zdroj: alevia