Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Den národních výzkumných infrastruktur 2017

12. 10. 2017
Den národních výzkumných infrastruktur 2017

Dne 2. listopadu 2017 se bude konat Den národních výzkumných infrastruktur, tentokrát na Masarykově Univerzitě, v prostorách Středoevropského technologického institutu (CEITEC).

ceitec 300x200 300x200K hlavním cílům pořádané akce patří demonstrovat efektivitu a význam národních infrastruktur a jejich vliv na vývoj VaV institucí, ukázat dosažené úspěchy infrastruktur, prezentovat jejich služby a upozornit na nové možnosti a kapacity výzkumné komunity. Konference se tak snaží přispět ke strategické diskuzi o budoucnosti výzkumných infrastruktur v ČR a jejich financování a podpořit výměnu informací mezi národními infrastrukturami ČR. Smyslem akce je poukázat na pozici českých  vědeckých infrastruktur v rámci Evropské unie a na jejich možnosti jak čelit globálním výzvám, které přináší budoucnost.

Ke klíčovým tématům konference bude patřit především dlouhodobá udržitelnost výzkumných infrastruktur, financování výzkumných infrastruktur a otázka European Open Science Cloud. V rámci konference promluví Robert Plaga, Martin Bunček, Lukáš Levák nebo Dominika Zsapková-Haringová. Celý program najdete zde.

Na akci se můžete registrovat zde.

 

Zdroj: Výzkumné-infrastruktury.cz, CEITEC

Partneři webu a spolupracující instituce