facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Doctoral Summer School 2022: Transferable Skills for Early-Career Researchers

8. 8. 2022
Doctoral Summer School 2022: Transferable Skills for Early-Career Researchers

První ročník Doctoral Summer School, který pořádá Národní technická knihovna, se zaměří na přenositelné dovednosti začínajících vědců a vědkyň. Odehrávat se bude 16.–17. září 2022. Mladí výzkumníci se nyní mohou na letní školu začít registrovat.

DSS2022 banner web 1100x620

Národní technická knihovna (NTK) v rámci projektu NCIP VaVaI pořádá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT) a ve spolupráci se SciLink Foundation v Nizozemsku, Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT Praha) a Komisí pro doktorské studium při Studentské komoře Rady vysokých škol (SK RVŠ) první ročník Doctoral Summer School zaměřený na přenositelné dovednosti pro začínající vědce.

Akce se uskuteční v Praze ve dnech 16.–17. září 2022 v prostorách NTK a VŠCHT Praha a je primárně určena doktorandům a postdokům v České republice.

Cílem letní školy je zlepšit kariérní rozvoj a profesní dovednosti začínajících vědců ve třech oblastech:

  • Research Project Management
  • Career Management
  • Leadership in Research

Dovednosti a kompetence v těchto oblastech jsou nezbytné pro osobní a profesní rozvoj začínajících vědců napříč různými sektory. Absolventům umožní lepší řízení projektů, usnadní budovat sebevědomí pro další kariérní postup a efektivnější vedení výzkumných týmů. Letní škola navíc poskytuje příležitost k navazování kontaktů s dalšími začínajícími vědci v České republice.

Školení jsou vedena aktivními, zkušenými zahraničními vědci a experty na daná témata. Oficiálním jazykem celé akce je angličtina. Každý účastník po absolvování kurzu obdrží certifikát.

Registrovat se můžete zde. Účastnický poplatek je 40 EUR pro včasné zájemce („early birds“), kteří se registrují do 5. září 2022. Ten v sobě zahrnuje školicí materiály, stravování v průběhu akce a účast na společenském programu (večerní plavba lodí po Vltavě).

V příloze také naleznete pozvánku na letní školu v angličtině.

 

Zdroj: Národní technická knihovna