facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Letní škola duševního vlastnictví WIPO

15. 8. 2021
Letní škola duševního vlastnictví WIPO

Patenty, ochranné známky, autorská práva. Otázky duševního vlastnictví se dotýkají všech odvětví vědecké činnosti, ale i podnikání. Intenzivní letní škola Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO), kterou spolupořádají Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy (CPPT) společně s Úřadem průmyslového vlastnictví ČR a spolkem Transfera.cz, se uskuteční online od 6. do 17. září 2021.

wipo edit

Účastníci budou mít možnost setkat se se zahraničními i domácími experty z praxe a získat cenný certifikát organizace WIPO, která je jednou z patnácti specializovaných agentur OSN a zároveň renomovanou organizací zabývající se duševním vlastnictvím.

Registrace na letní školu WIPO je (do 31. srpna) otevřená pro účastníky napříč obory, stejně jako pro odbornou veřejnost. Účast je však zpoplatněná. Pro studenty Univerzity Karlovy připravilo CPPT jedinečnou příležitost získat na účast na letní škole stipendium. Úplné informace včetně programu najdete na webu CPPT.

O tom, jaký vliv má duševní vlastnictví na rozvoj ekonomiky a na efektivitu výzkumu a vývoje, pracovních postupů a celkově inovačního ekosystému, hovořil magazín Forum s Jamesem Michaelem Hellerem (University of New York), právníkem a odborníkem na duševní vlastnictví, jenž spolupracuje s Univerzitou Karlovou na uspořádání letní školy WIPO v Praze.

 

Slovo ředitele WIPO Darena Tanga:

 

 

Zdroj: Univerzita Karlova

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          2
3 8 9
15 16
18 20 21
28 29 30