facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Britské stipendijní programy pro mezinárodní výzkumníky přijímají žádosti

14. 2. 2023
Britské stipendijní programy pro mezinárodní výzkumníky přijímají žádosti

Mezinárodní stipendijní programy Newton International Fellowship a Royal Society Wolfson Fellowship přijímají žádosti uchazečů o finanční podporu. Uzávěrky příjmu přihlášek do obou programů jsou 28. března a 22. března 2023.

Newton International Fellowship

Newton International Fellowship (NIF), jež je financováno vládou Spojeného království na podporu spolupráce tamějších institucí s nejslibnějšími světovými vědci na počátku jejich kariéry, uděluje společně Royal Society a The British Academy.

Stipendium poskytuje příležitost nejtalentovanějším postdoktorandům působícím v zahraničí provádět špičkový výzkum v britských institucích v oblasti přírodních, technických, společenských a humanitních věd.

NIF nabízí podporu na tři roky (nebo na delší dobu, pokud uchazeč pracuje na částečný úvazek z důvodu pečovatelských povinností nebo ze zdravotních důvodů) s grantem až 350 000 liber. Mezinárodní stipendisté tohoto programu mohou  rovněž získat finanční podporu po ukončení stipendia, které zajistí kontinuitu kontaktů s britskými spolupracovníky.

Přihlášky do programu NIF budou přijímány do 28. března 2023. 

S případnými dotazy se obracejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Royal Society Wolfson Fellowships

Royal Society Wolfson Fellowships nabízí vynikajícím zahraničním vědcům a vědkyním možnost působit ve Velké Británii. Aktuálně jsou k dispozici dvě podoby stipendia:

  • The Royal Society Wolfson Fellowship je poskytován až na pět let s finanční podporou ve výši 300 000 liber. Využití finančních prostředků, které jsou součástí startovacího balíčku, je flexibilní. Tento program je určen vedoucím pracovníkům mezinárodního výzkumu, kteří chtějí působit ve Spojeném království.
  • Zapojení do tzv. Visiting Fellowship umožňuje vynikajícím zahraničním výzkumným pracovníkům flexibilní sabatikl na britské univerzitě nebo výzkumné instituci s dotací až 125 000 liber. Cílem je podpora budování a rozvíjení mezinárodní spolupráce.

Uzávěrka přihlášek je 22. března 2023. S dotazy se obracejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací online.

 

Autorka: Vědavýzkum.cz (MK)

Zdroj: Royal Society (12)