facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Čeští žadatelé uspěli ve výzvě QuantERA 2019

7. 8. 2019
Čeští žadatelé uspěli ve výzvě QuantERA 2019

Konsorcium QuantERA publikovalo na svém webu výsledky druhé výzvy v rámci programu QuantERA ERA-NET Cofund in Quantum Technologies. I přes vysokou konkurenci v ní uspělo hned pět projektů s českou účastí.

QuantERA ERA-NET Cofund in Quantum Technologies je síť 31 agentur z 26 zemí, koordinovaná polským Národním vědeckým centrem (NCN). Jejím cílem je podpora evropských výzkumných konsorcií zapojených do výzkumu v oblasti kvantových technologií skrze nástroj ERA-NET Cofund.

Dne 31. července byly zveřejněny výsledky druhé výzvy v programu. Z celkem 85 předložených projektů (12 z nich s českou účastí) bylo po druhém kole hodnocení doporučeno k financování celkem 12 projektů, z toho 5 s českou účastí. Projekt s názvem eDICT: Experimentally-oriented Device Independent CrypTography bude českým příjemcem - Masarykovou univerzitou - dokonce koordinován. České zapojení v podpořených projektech je tak druhé nejvyšší ze zúčastněných zemí, o jednu účast více má již jen Německo. Úspěšné projekty si rozdělí více než 13 milionů EUR

Seznam podpořených projektů naleznete zde. Více o výzvě najdete na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: MŠMT