facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

GA ČR podpoří dalších šedesát standardních projektů

19. 3. 2021
GA ČR podpoří dalších šedesát standardních projektů

Předsednictvo GA ČR rozhodlo o financování šedesáti standardních projektů přihlášených do soutěže vyhlášené v minulém roce. Tyto projekty ze všech oblastí základního výzkumu se přidají k dalším téměř 300 již oznámeným projektům. Jejich realizace začne v nejbližších měsících.

„Myslím, že je pro všechny skvělá zpráva, že se ze soutěže z minulého roku podařilo financovat dalších šest desítek projektů. V listopadu, když jsme rozhodovali o tom, jaké projekty podpoříme a jaké ne, nebylo jasné, kolik prostředků můžeme na nové projekty dát. Nebylo totiž ještě ukončené hodnocení zahraničních projektů. Museli jsme si tak nechat finanční rezervu,“ řekl předseda GA ČR Jaroslav Koča a dodal: „To, že se podařilo financovat všech šedesát projektů, je dobrá zpráva nejen pro jejich řešitele, ale i pro ty, kdo podávají návrh projektu letos, protože se jim alespoň o něco sníží již tak velká konkurence.“

Nejvíce dodatečně podpořených projektů začnou řešit vědci na Akademii věd ČR (22), následuje Univerzita Karlova (12) a Univerzita Palackého v Olomouci (6). Podpořený projekt má také například Fakultní nemocnice Ostrava nebo Institut pro studium literatury. Náhledněte do seznamu šedesáti dodatečně podpořených projektů a také do seznamu všech podpořených projektů.

Pokud byste rádi přihlásili i svůj návrh projektu do některé ze soutěží, tak všechny výzvy GA ČR jsou otevřeny až do 22. dubna.

 

Zdroj: GA ČR

redakčně upraveno