facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

NATO hledá řešení dopadů elektromagnetického pulsu

12. 4. 2019
NATO hledá řešení dopadů elektromagnetického pulsu

Nefunkční dopravní prostředky, poškozené elektrické sítě, konec internetu. I to můžou být dopady elektromagnetického pulsu (EMP), vytvořeného ať už zbraňovým systémem či jako důsledek sluneční erupce. S nápadem, jak technologicky předcházet nebo zmírnit důsledky tohoto jevu, se může do 24. dubna 2019 přihlásit kdokoli.

Nová výzva NATO Innovation Challenge, kterou organizuje Defense and Security Innovation Hub Česká republika a NATO ACT Innovation Hub se zaměřuje na bezpečností riziko, které tento jev představuje pro naši společnost a armádu.

Touto cestou hledají obě organizace řešení, jak rizikům EMP předcházet, zmírnit jeho důsledky či obnovit infrastrukturu po něm. Zároveň je cílem výzvy propojení Severoatlantické aliance s komunitou poskytovatelů inovačních řešení, která zahrnuje průmysl, akademickou obec a veřejnost napříč všemi členskými zeměmi.

Lidé z celého světa, kteří podobné řešení či nápad nosí v hlavě, je mohou v podobě třístránkového abstraktu přihlásit do 24. dubna 2019. Deset nejlepších se pak 30. května 2019 představí naživo, nebo online, odborné porotě v Brně. Na výherce čeká příležitost v podobě smluvní spolupráce s NATO.

Více informací, včetně registrace, najdete na stránkách NATO ACT Innovation Hub. Partnerem výzvy je agentura CzechInvest.

NATO

 

Zdroj: CzechInvest