facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Stipendia MŠMT v rámci CEEPUS III

26. 8. 2018
Stipendia MŠMT v rámci CEEPUS III

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace v rámci středoevropského výměnného univerzitního programu CEEPUS III.

CEEPUS - Central European Exchange Programme for University Studies – je středoevropským výměnným univerzitním programem zaměřeným na regionální spolupráci v rámci sítí univerzit. Dohodu o programu CEEPUS podepsaly Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko. Spolupracují též univerzity Priština, Prizren a Peja v Kosovu.

V rámci programu jsou podporovány mobility studentů v bakalářském, navazujícím magisterském nebo magisterském či doktorském studijním programu (studijní pobyty, letní školy, krátkodobé exkurze) a mobilita akademických, vědeckých, výzkumných a uměleckých pracovníků vysokých škol (výukové pobyty, krátkodobé exkurze nebo letní školy, pokud se aktivně podílí na programu akce, koordinační schůzky).

Program spravuje Dům zahraniční spolupráce prostřednictvím Národní kanceláře CEEPUS. Oprávněnými žadateli o dotaci jsou veřejné vysoké školy a soukromé vysoké školy, které mají formu obecně prospěšné společnosti, jejichž projekt byl schválen Mezinárodní komisí (International Commission) pověřenou Společným výborem ministrů (Joint Committee of Ministers).

Lhůta pro podání žádosti o dotaci je 30 dnů ode dne zveřejnění Výzvy na webových stránkách Ministerstva (22. 8. 2018). Na výzvu je určeno celkem 4 907 000 Kč.

V případě dotazů týkajících se výzvy se, prosím, obraťe na Ing. Jiřího Johánka, tel.: 234 811 532, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: MŠMT, DZS