facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Výzva k nominacím na Cenu Františka Běhounka za rok 2020

22. 6. 2020
Výzva k nominacím na Cenu Františka Běhounka za rok 2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) vyhlašuje 9. ročník Ceny Františka Běhounka udělované za propagaci a popularizaci české vědy a šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru (ERA).

Cenu lze udělit vědecké osobnosti, která:

  • působí v základním či aplikovaném výzkumu, ve vývoji nebo v akademické sféře,
  • vystudovala na české vysoké škole nebo působí ve výzkumné či vzdělávací instituci v České republice a
  • může se vykázat v posledních pěti letech aktivní a úspěšnou účastí v projektu nebo projektech evropské nebo mezinárodní spolupráce probíhající v Evropském výzkumném prostoru v oblasti výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Cenu uděluje ministr školství, mládeže a tělovýchovy na základě návrhu odborné návrhové komise, která bude nominace hodnotit. Cena má podobu diplomu s podpisem ministra a je s ní spojena finanční odměna ve výši 250 000 Kč. Cena se neuděluje in memoriam.

Kandidáta/kandidátku může navrhnout vysoká škola či výzkumná instituce, redakce odborného impaktovaného vědeckého časopisu nebo osoba, která je držitelem akademického titulu profesor získaného nebo uznaného v České republice nebo v jiné zemi Evropské unie. Návrh na udělení Ceny je třeba zaslat do 16. září 2020 (rozhodující je datum odeslání) v digitální podobě opatřené elektronickým podpisem buď do datové schránky MŠMT (vidaawt) nebo na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně je možné zaslat návrh i v listinné podobě poštou.

Kompletní informace jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: MŠMT