facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Partneři portálu a podporované aktivity v roce 2020

24. 1. 2020
Partneři portálu a podporované aktivity v roce 2020

V letošním roce se portál Vědavýzkum.cz stane opět mediálním partnerem zajímavých akcí a také jednoho rozvojového projektu. A komu naopak sám portál vděčí za podporu?

Mediální podpora akcí i rozvojového projektu

V roce 2020 budeme opět mediálními partnery vybraných akcí. Bude to například v pořadí již osmá Národní konference transferu, která se tentokrát koná od 2. do 4. června 2020 v Brně. Bude se věnovat transferu technologií a znalostí v českém prostředí i v globálním měřítku. Těšit se můžete na příspěvky řečníků s bohatými zkušenostmi s transferem v rozdílných prostředích. Již se můžete registrovat.

I letos budeme mediálně podporovat již třetí ročník konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, která se uskuteční 1. října 2020 v Praze a tématem bude především mezinárodní dimenze a internacionalizace systému VVI. Registrace na ni bude spuštěna na jaře.

O mediální podporu svého rozvojového projektu Česká věda do Malého Tibetu nás letos požádala také organizace Brontosauři v Himalájích. Cílem projektu je iniciace pravidelné výuky vědních disciplín v základní škole ve vesnici Mulbekh v Malém Tibetu.

V létě 2020 bude dokončena nová školní budova s třídami specializovanými na výuku fyziky, chemie, biologie a informačních technologií. Nadšenci pro vědu mohou počátek nové výuky podpořit tím, že pojedou na začátku srpna 2020 po 14 dní vyučovat děti libovolnou vědeckou disciplínu. Pomáhat mohou nadšení studenti i renomovaní akademici - přihlášku je ale možné podat už jen do konce ledna.

Další možností je věnovat finanční dar na laboratorní vybavení nebo darovat svůj starý mikroskop. Pedagogové mohou také jet na 1,5 měsíce školit místní učitele v tom, jak používat nové vybavení jejich laboratoře. Více se o projektu dozvíte na webu http://www.brontosaurivhimalajich.cz/

Partneři portálu pro rok 2020

A díky komu se může portál Vědavýzkum.cz dále rozvíjet? Škála partnerů, kteří byli ochotni s námi spojit své jméno, je od samého začátku velmi pestrá a ne jinak tomu je i v letošním roce. Patří k nim soukromé společnosti jako EY Česká republika, která je již třetím rokem generálním partnerem, dále alevia pořádající odborné workshopy a semináře, právní specialisté na výzkum a vývoj HOLEC, ZUSKA & Partneři advokátní, dceřiná společnost Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR IOCB Tech, poradenská společnost NAVIGA 4 a letos nově také patentoví zástupci z HARBER IP.

Důležitými partnery, kterým vděčíme za podporu, jsou také veřejnoprávní subjekty – Akademie věd ČR, Grantová agentura ČR, Technologická agentura ČR, Úřad průmyslového vlastnictví, CzechInvest či Výzkumný ústav bezpečnosti práce.

K dalším partnerům a spolupracujícím institucím patří Technologické centrum AV ČR, portál ResearchJobs.cz, Youradio Talk, Tertiary Education & Research Institute, aplikace ANLUPA a nesmíme zapomenout ani na dva zájmové spolky – sdružení Transfera.cz a klastr Nanoprogress.

Všem děkujeme za podporu a těšíme se na spolupráci v letošním roce. 

 

Redakce Vědavýzkum.cz