facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Portál Vědavýzkum.cz je s vámi již čtyři roky

2. 9. 2020
Portál Vědavýzkum.cz je s vámi již čtyři roky

S trochu netradičním začátkem školního roku slaví již tradičně portál Vědavýzkum.cz narozeniny. Bylo to v září 2016, kdy jsme uvedli do provozu platformu, která na jednom místě sdružuje informace o dění ve výzkumu, vývoji a inovacích a vědní politice především pro širokou odbornou veřejnost. A od té doby se toho událo poměrně mnoho.

Vedavyzkum

Portál procházel a stále prochází postupným vývojem, jeho poslání však zůstává stejné. Sdružovat informace o dění v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, přinášet aktuality o vědní politice a podporovat diskusi o úspěších i výzvách české vědy. Z dosavadních reakcí se zdá, že se tento cíl daří naplňovat.

Na jaře letošního roku portál prodělal drobné změny struktury a designu, které jej snad učinily uživatelsky přehlednějším. Odpovídá tomu i návštěvnost portálu, která se pro letošní rok s pochopitelnými sezónními výkyvy (například letní měsíce) pohybuje kolem 30 tisíc čtenářů za měsíc. Těší nás rostoucí počet sledovatelů na sociálních sítích Facebook, LinkedIn nebo relativně nově založeném Instagramu, ale hlavně na Twitteru, kde se počet sledujících uživatelů jen za uplynulý rok zdvojnásobil na aktuálních 3492, což už je na české prostředí slušné číslo.

Kromě pravidelných článků, z nichž největší oblibu si drží blogy, komentářerozhovory, se snažíme rozvíjet další aktivity. Vždy na začátku týdne zveřejňujeme nový podcast Týden ve vědě a výzkumu na YouradioTalk, vždy v úterý od nás zájemci dostávají také pravidelný emailový Zpravodaj s výběrem toho nejzajímavějšího za uplynulý týden.

Na listopad ve spolupráci s dalšími partnery (Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Akademie věd ČR a UK Science & Innovation Network) připravujeme národní konferenci, která se zaměří na téma komunikace vědy. S ohledem na aktuální vývoj situace kolem šíření nemoci COVID-19 sice nyní neumíme říci, v jaké podobě se nakonec uskuteční, stále však neztrácíme naději. V případě nutnosti ji zorganizujeme alespoň v on-line formátu. Registrace již probíhá a podrobnosti o programu najdete na samostatném webu www.komunikacevedy.cz.

Do budoucna se vynasnažíme nadále profesionalizovat náš redakční tým a zvyšovat podíl autorských článků i navazovat další spolupráce. Všem zájemcům o relevantní diskusi nad tématy české vědy nabízíme, aby nám zasílali své názory a komentáře na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Samozřejmě děkujeme všem našim partnerům a spolupracujícím institucím, bez nichž by provoz portálu nebyl vůbec možný  a těšíme se na pokračování  spolupráce i v příštím roce. Případní zájemci o partnerství nás mohou kontaktovat. Nabízíme prostor k prezentaci instituce, mediální podporu akcí, inzerci bannerů nebo pracovních pozic.

 

 

Redakce Vědavýzkum.cz,

jmenovitě: Aleš, Jirka, Sabina, Bára, Honza, Esther, Zdeněk, Tereza a další spolupracovníci