facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Ve středu předal předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko řediteli odboru archivní správy a spisové služby MVČR Jiřímu Úlovci výsledek aplikovaného výzkumu, jímž je prototyp softwarového řešení pro elektronické zpracování archiválií ELZA.

26. 2. 2017

TA ČR

Dne 8. března 2017 proběhne v Bruselu vyhlášení čtvrtého ročníku Ceny Evropské unie pro ženy inovátorky (EU Prize for Women Innovators), která odměňuje ženy za úspěšné uvádění inovací na trh. Oceněny budou ženy, které založily vlastní firmu s ročním obratem nad 100 000 eur.

18. 2. 2017

Vědavýzkum.cz

Napadá vás, jak využít vesmírné technologie v běžném životě? ESA BIC Prague nabízí finanční podporu ve výši 50 tisíc EUR, technickou pomoc, poradenské služby i zvýhodněné pronájmy kanceláří. Cílem inkubace je rozvíjet začínající podnikatelské projekty a pomoci jim prosadit se na trhu u nás i v zahraničí.

10. 2. 2017

Agentura CzechInvest

Neúčelné plýtvání energiemi na vysokoškolských kolejích přivedlo studenta Radima Malinowského k vytvoření zařízení, které dokáže určit, kdy je prostor chodeb využit a z toho pak odvodit, kolik energie se promrhalo. Výsledek? V 95 % času se na chodbách svítilo zbytečně. Na podzim 2015 se s projektem přihlásil do akcelerátoru Green Light a uspěl. Pár měsíců na to získal miliónovou investici, díky níž se může podnikání plně věnovat a zařízení dále vyvíjet.

7. 2. 2017

VŠB-TU Ostrava

Evropská komise vyhlásila soutěž zaměřenou na materiály pro čistý vzduch. Cílem akce je snížení koncentrace částic v ovzduší ve městech za pomoci inovativních materiálů. Odměnou pro vítěze bude 3 miliony eur.

5. 2. 2017

Vědavýzkum.cz

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci spouští již osmé kolo soutěže Podnikavá hlava. Přihlásit své originální nápady do ní mohou jak úplní začátečníci, tak i zkušení podnikatelé.

2. 2. 2017

Univerzita Palackého v Olomouci

Centrum podpory inovací VŠB TU Ostrava pořádá dne 23. 2. 2017 Startup Show týmů, které se se svými nápady účastnily tříměsíčního GREEN LIGHT akcelerátoru.

1. 2. 2017

VŠB-TU Ostrava

Kanceláři transferu technologií Jihočeské univerzity se podařilo získat v úvodu nového kalendářního roku dotaci na ochranu průmyslového vlastnictví v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Chystá se patentovat technologii bezdrátového měření srdeční aktivity raků.

31. 1. 2017

JCTT

Představenstvo středočeského spolku Středočeského inovačního centra (SIC) na svém zasedání dne 24. ledna 2017 rozhodlo o jmenování nové ředitelky. S účinností od 1.února 2017 jí bude Rut Bízková.

30. 1. 2017

SIC

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest spustila web www.podporastartupu.cz. Začínajícím podnikatelům má pomoci s rozvojem podnikání v různých fázích vývoje společnosti jak v České republice, tak na zahraničních trzích.

28. 1. 2017

Vědavýzkum.cz