Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Vysoká škola báňská pomůže s podnikáním od úplných začátků

14. 7. 2017
Vysoká škola báňská pomůže s podnikáním od úplných začátků

Zavedený program na podporu podnikání GREEN LIGHT prochází změnami. Po čtyřech letech fungování se nově zaměří také na úplné podnikatelské nováčky a v rámci přípravného programu Start umožní rozjezd jejich businessu od úplných základů.

 Doposud proběhly 4 ročníky startupového GREEN LIGHT Akcelerátoru pro začínající podnikatele. Ti mohli rozvíjet již svůj stávající produkt a posunout se tak zase o krok dál ve svém podnikání. Mezi úspěšné absolventy patří například Radim Malinowski se svým systémem na úsporu osvětlení EnLog, absolventky s unikátním cyklostanem TIKE nebo zakladatelé značky XTND, kteří se svým elektroboardem uspěli na světoznámém Kickstarteru a vstoupili na celosvětový trh

Program GREEN LIGHT Start pomáhá těm, kterým chybí úplné základy a nosí svůj nápad zatím pouze v hlavě. Andrea Šimoníková, z Centra podpory inovací VŠB-TUO, které se na přípravě Startu podílí, upřesňuje náplň programu: „Start je určen pro úplné podnikatelské nováčky. Naši mentoři poskytnou odbornou pomoc a vedenítak, aby se účastníci dostali od teoretického nápadu ke konkrétnímu řešení, vývoji produktu nebo službě. Během pravidelných schůzek se účastníci zaměří na nejpodstatnější oblasti podnikání – od motivace, přes zjišťování potřeb zákazníků až třeba po týmovou spolupráci. Úspěšní absolventi mají možnost také pokračovat v navazujícím programu GREEN LIGHT Akcelerátoru.“

Program Start je určen pro zájemce o podnikání všech věkových kategorií, s inovativním nápadem, kteří jsou rozhodnuti rozběhnout své vlastní podnikání. Do programu je možné přihlásit se celoročně. Účast je zpoplatněna.

GREEN LIGHT Start připravuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, městem Ostravou, Moravskoslezským inovačním centrem a řadou dalších partnerů.

Více informací k nalezení zde.

 green light program start

 

Zdroj: Green Light - VŠB-TUO

Partneři webu a spolupracující instituce