facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vláda odvolala z RVVI Arnošta Markse a jmenovala Vladimíra Maříka

1. 2. 2018
Vláda odvolala z RVVI Arnošta Markse a jmenovala Vladimíra Maříka

Vláda Andreje Babiše na svém jednání dne 31. ledna 2018 odvolala Arnošta Markse z pozice člena Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) a na jeho místo jmenovala Vladimíra Maříka, který je významným vědcem v oblasti aplikovaného výzkumu a všeobecně uznávaným odborníkem v oboru umělé inteligence.

Důvodem pro tuto výměnu je dle Úřadu vlády i potřeba posílit v Radě zastoupení odborníků vysokých škol, kteří se zabývají aplikovaným výzkumem a vývojem a spoluprací s průmyslovými podniky.

Vladimír Mařík je v současné době ředitelem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze. Členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace byl Mařík již v letech 2011 – 2015. V roce 2010 byl také jmenován předsedou výzkumné rady Technologické agentury ČR.

Středem odborného zájmu Vladimíra Maříka je umělá inteligence a její využití v automatickém řízení a systémech pro podporu rozhodování, zejména s ohledem na potřeby průmyslové praxe. Podílel se mj. na vývoji řady průmyslových systémů pro plánování a rozvrhování výroby, expertních a diagnostických systémů. V roce 1993 založil a do roku 2009 řídil Výzkumné středisko Rockwell Automation Praha.

Arnošt Marks působil od roku 1999 jako vedoucí kanceláře místopředsedy Senátu, později na Ministerstvu pro místní rozvoj jako ředitel odboru. Byl také ředitelem výzkumného centra CEITEC, v letech 2009 – 2010 působil ve společnosti Deloitte Central Europe a také v akademické sféře. Od roku 2014 byl náměstkem pro řízení Sekce pro vědu, výzkum a inovace na Úřadu vlády ČR.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: Úřad vlády (12), WikipediaTechnologická agentura ČR