facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Výzva k podávání návrhů na členky/členy vědecké rady GA ČR

12. 9. 2020
Výzva k podávání návrhů na členky/členy vědecké rady GA ČR

V souvislosti s ukončením členství dvou členů vědecké rady Grantové agentury České republiky vyhlašuje předseda vlády a předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš výzvu k podávání návrhů kandidátů na členky / členy vědecké rady GA ČR. Návrhy lze zaslat do 9. října 2020.

Funkční období členů VR GA ČR je čtyřleté s možností jmenování nejvýše na 2 období po sobě následující. Funkce člena VR GA ČR je veřejnou funkcí, která nezakládá pracovněprávní vztah k České republice. Výkon funkce člena VR GA ČR je podle Statutu GA ČR neslučitelný s činností v oborových komisích a panelech.

Dva členové, kteří odstoupili, zastupovali obory Vědy o neživé přírodě a Společenské a humanitní vědy. Z tohoto důvodu je třeba doplnit VR GA ČR na zákonem stanovený počet členů, s přihlédnutím k zastoupeným oborům z oblasti věd o neživé přírodě a humanitních věd.

Návrhy označené na obálce č.j. 30662/2020-UVCR musí být doručeny nejpozději do 9. října 2020 v listinné podobě a současně elektronicky na následující adresu:

Rada pro výzkum, vývoj a inovace
Úřad vlády České republiky,
nábřeží Edvarda Beneše 4, 118 01 Praha 1
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací je k dispozici zde.

 

Zdroj: RVVI

redakčně upraveno