Systém má velmi variabilní využití. V rehabilitačním lékařství je používán v rámci komplexní terapie u pacientů po poškození mozku v akutním, ale také v chronickém stádiu onemocnění, kdy již konvenční léčba často nepřináší výrazné zlepšení. V pediatrii je využíván zejména u poúrazových stavů nebo u dětské mozkové obrny. Senioři jej využijí především v prevenci pádů z důvodů poruch rovnováhy. Systém je též určen pro pacienty po ortopedických operacích a pro pacienty se sníženou pohyblivostí dolních končetin.
Terapie má příznivý efekt zejména na stabilitu, koordinaci pohybů, prostorovou orientaci, délku reakční doby, paměť, pozornost, motivaci k pravidelnému cvičení a psychickou pohodu uživatele. Systém poskytuje možnost efektivnější terapie v domácím prostředí s využitím tzv. virtuálního terapeuta, automatické vyhodnocení průběhu cvičení a aktuálního zdravotního stavu pacienta. Umožňuje také rychlou a komplexní objektivní diagnostiku poruch rovnováhy.
Na vybraných pracovištích je vyvíjený systém testován v praxi a probíhají konzultace s odborníky z oboru zdravotnictví. Více informací získáte na www.homebalance.cz nebo na adrese iTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Tento článek vznikl ve spolupráci s Centrem pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy a Katalogem služeb.
Zajímá vás, čím by vědecké týmy fakult Univerzity Karlovy mohly být užitečné pro vaši firmu, organizaci nebo úřad? Centrum pro přenos poznatků a technologií vytvořilo ve spolupráci s partnery z celé univerzity přehledné vizitky, které vám přiblíží konkrétní nabídku.