facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Věda do praxe: Prodej patentu na lék proti tuberkulóze do USA

8. 8. 2020
Věda do praxe: Prodej patentu na lék proti tuberkulóze do USA

Jak funguje inovační ekosystém na Univerzitě Karlově? Podívejte se na případovou studii prodeje patentové přihlášky na lék proti tuberkulóze, který vzešel z výzkumu Alexandra Hrabálka a jeho týmu na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové, americké firmě Svenox Pharmaceuticals.

Americká společnost Svenox Pharmaceuticals LLC, která má své kořeny v České republice, koupila od Univerzity Karlovy zastoupené její 100% vlastněnou dceřinou společností Charles University Innovations Prague s.r.o. (CUIP) vynález, který se týká nového typu látek využitelných v léčbě tuberkulózy.

Společnost se v rámci koupě vynálezu zavázala k zajištění potřebného a finančně i časově náročného vývoje finálního léčiva a v případě pozitivních výsledků k jeho následnému využití. Univerzita Karlova v zastoupení CUIP a tedy i čeští vědci budou mít také v případě úspěchu léčiva finanční podíl na jeho výnosech.

O detailech projektu si můžete přečíst v článku zde.

#VĚDA DO PRAXE:

 

Chcete vědět více o možnostech, jak dostat vědu do praxe? Sledujte web Centra pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT) a dceřiné společnosti UK, Charles University Innovations Prague s.r.o. (CUIP).

 

Zdroj: Univerzita Karlova