facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Projekt zabývající se návrhem prototypu přístroje pro výrobu individuální speciální obuvi řeší mladí vědečtí pracovníci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Na vzorku populace napříč věkovými kategoriemi testují speciální měřicí zařízení, na jehož vývoji se podíleli.

18. 12. 2016

UTB

V první polovině roku 2016 jsme informovali o poslední novele zákona č. 130/2002 Sb. o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (zákon č. 130/2002 Sb.) zákonem č. 194/2016 Sb., kdy jsme upozornili zejména na problematickou novelizaci definice způsobilých výdajů v § 2 odst. 2 písm. k) zákona.

17. 12. 2016

Matěj Kliman

Agentura CzechInvest spustila nový web na podporu českého výzkumu a vývoje. Jeho prostřednictvím bude lákat do České republiky další zahraniční investory a vědecké instituce k high-tech investicím a zajímavým projektům s přidanou hodnotou.

17. 12. 2016

CzechInvest

Think-tank IDEA vydal další bibliometrickou analýzu, jejímiž autory jsou Daniel Münich a Samuel Škoda. Tentokrát se zaměřují na srovnání hodnot široce používaného citačního indexu vědeckých časopisů tzv. Impact Factoru (IF) s méně známým, ale sofistikovanějším indexem Article Influence Score (AIS).

16. 12. 2016

Vědavýzkum.cz

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zve na Seminář pro žadatele a příjemce Výzvy č. 02_16_014 Budování expertních kapacit – transfer technologií, který se koná 31. ledna 2017.

16. 12. 2016

MŠMT

Ve dnech 6. - 7. dubna 2017 pořádá Sdružení evropských univerzit (European University Association, EUA) Výroční konferenci EUA 2017 na norské Univerzitě v Bergenu. Hlavním letošním tématem konference bude akademická autonomie a svobody a správné fungování univerzit a institucí vyššího vzdělávání.

16. 12. 2016

ERA

Dne 20. 12. 2016 se koná veřejné diskusní setkání pro firmy a podnikatele, jehož cílem je podpořit veřejnou debatu o zlepšování podmínek pro inovace v České republice. Účastníci by se měli zaměřit zejména na otázku financování inovativních řešení a jejich tržního uplatnění.

16. 12. 2016

Vědavýzkum.cz

3. evropská TA konference se bude konat v Corku ve dnech 17.-19. května 2017. Konference navazuje na úspěšné TA konference, které se uskutečnily v Praze (2013) a Berlíně (2015), a jejím hlavním cílem je další posílení diskuze o možnostech metody technology assessment  a ostatních příbuzných aktivit. Bude se rovněž hovořit na téma, jak mohou tyto aktivity více přispět k tvorbě politiky VaVaI založené na znalostech.

16. 12. 2016

TC AV ČR

Stálicí debat o české vědní politice je otázka správného poměru institucionálního a grantového financování. Tedy poměru prostředků, které výzkumné instituce získávají podle určitého klíče od státu, oproti prostředkům, které na základě soutěže v jednotlivých grantových schématech přinášejí na domovské instituce ve formě projektů jednotliví vědci či vědecké týmy.

16. 12. 2016
Jiří Nantl
Array
(
)

Cenu ministra zdravotnictví za mimořádné výsledky ve zdravotnickém výzkumu a vývoji získaly dva řešitelské týmy z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Ocenění obdržela 15. 12. 2016 skupina pod vedením profesora Roberta Jecha, za výzkum léčby těžkých dystonií pomocí hluboké mozkové stimulace a tým docenta Stanislava Kmocha za zkoumání genetických a molekulárních příčin vzácných nemocí.

16. 12. 2016

Univerzita Karlova