facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Akcelerační program VŠB-TUO Green Light Startup Show oslavil 10 let

23. 4. 2023
Akcelerační program VŠB-TUO Green Light Startup Show oslavil 10 let

Program Green Light oslavil 10 let podpory podnikání v Moravskoslezském kraji na jubilejní Startup Show v aule VŠB-TUO. Porota složená z absolventů toho programu nakonec ocenila projekt Little Luko a jejich farmu s mikrozeleninou a projekt Walder. Tech zabývající se bezdotykovým osvětlením skříní a kuchyňských linek.

20230421Greenlight

Green Light je akcelerační program na podporu podnikání. Za deset let se do něj přihlásilo již 484 projektů a samotnou Startup Show absolvovalo 75 z nich a přes 67 % účastníků akcelerátoru stále podniká. Organizátorem programu Green Light je Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Hlavní cenu 100 000,- věnoval Moravskoslezský kraj Renému Lukošovi za jeho farmu na 100% bio mikrozeleninu pěstovanou po celý rok. Cenu rektora VŠB – Technické univerzity Ostrava získal společně s 50 000,- Kč odměnou projekt Dominika Waldera a jeho bezkontaktní osvětlení pro skříně, šuplíky a kuchyňské linky. „Náš projekt se hodně posunul právě díky Green Lightu. Měli jsme problém s certifikací a na tom jsme se zasekli, ale hned první týden v akcelerátoru nám sehnali člověka, který se tím zabývá, vyřešili jsme to a mohli jsme jít dál,” vysvětluje Dominik Walder, CEO projektu Walder. Tech.

Mezi pět projektů, které se publiku představili, patří i Twistlamp s designovými lampičkami, Bylinky do schránky a bezpečnostní světelný náramek pro cyklisty SeeMe.

„Všem mladým lidem, kteří se rozhodli svůj podnikatelský nápad představit a udělat maximum pro jeho realizaci, držím palce. Právě tato odvážná nastupující generace bude brzy formovat náš region a významně ovlivňovat jeho další směřování. Moravskoslezský kraj prochází transformací směrem od těžkého průmyslu k inovacím a nejnovějším technologiím. A právě akce jako Green Light naši vizi posilují. Gratuluji nejen oceněným, ale všem účastníkům. Jejich náboje a odhodlání se velmi vážím,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který se akce osobně zúčastnil a předal jedno z ocenění.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: VŠB - Technická univerzita Ostrava