facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Ondřej Slabý je novým předsedou Agentury pro zdravotnický výzkum

3. 2. 2023
Ondřej Slabý je novým předsedou Agentury pro zdravotnický výzkum

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek jmenoval předsedou Agentury pro zdravotnický výzkum Ondřeje Slabého. Agentura je organizační složkou státu v přímé působnosti Ministerstva zdravotnictví České republiky. V rámci své agendy zajišťuje podklady pro poskytování účelové podpory v souladu s Národní politikou výzkumu, experimentálního vývoje a inovací České republiky, na základě provedené veřejné soutěže v oblasti výzkumu a vývoje.

OndrejSlaby

„Pan profesor je odborníkem s bohatými zkušenostmi, který v Agentuře pro zdravotnický výzkum ČR (AZV ČR) působí již několik let. Věřím proto, že vedení AZV ČR bude v dobrých rukou,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Ondřej Slabý se po celou svou kariérní dráhu zabýval aplikovaným výzkumem ve zdravotnictví se speciálním zaměřením na nádorovou genomiku, získáváním poznatků pro inovativní diagnostiku a moderní terapii. Publikoval více než 200 odborných titulů, je členem národních i nadnárodních odborných společností a přednostou Biologického ústavu Lékařské fakulty. V AZV ČR působil jako člen hodnotícího panelu Nádorové choroby, následně zaujal místo předsedy tohoto panelu, a poslední dva roky je členem předsednictva AZV ČR.

 

Autor: Ondřej Jakob

Foto: Archiv Ondřeje Slabého

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR


Přečtěte si také rozhovor s Ondřejem Slabým, který jsme publikovali i na Vědavýzkum.cz.