facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Poradní výbor investičního fondu i&i Biotech Fund posílil Daniel Münich

5. 1. 2023
Poradní výbor investičního fondu i&i Biotech Fund posílil Daniel Münich

Investiční fond i&i Biotech Fund oznamuje zahájení spolupráce s Danielem Münichem, který doplnil poradní výbor fondu. Renomovaný český ekonom se tak připojí k delegátovi Evropského investičního fondu a bude z pozice zástupce bio-inovačního centra i&i Prague a celého inovačního ekosystému okolo Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) podporovat další rozvoj fondu.

Investiční fond i&i Biotech Fund (i&i Bio) cílí na vyhledávání a rozvoj unikátních akademických startupů z oblasti vývoje léků, diagnostiky či medicínských technologií. Jde o vůbec první fond tohoto typu nejen v České republice, ale i v dalších zemích V4. Je veden týmem profesionálů, kteří své mnohaleté zkušenosti využívají k podpoře akademických startupů, které mají ambice uspět na světových trzích. Nyní se k i&i Bio přidává uznávaný ekonom Daniel Münich, který se stane členem poradního výboru fondu jako zástupce i&i Prague, bio-inovačního centra při ÚOCHB, které fond společně s EIF založilo.

„Velmi si vážím toho, že jsme dokázali přesvědčit ke spolupráci tak renomovanou osobnost české ekonomie, jakou je Daniel Münich. Jsem si jistý, že díky jeho zapojení získáme v rámci našeho inovačního ekosystému další ojedinělé know-how,“ říká Jaromír Zahrádka, CEO fondu i&i Bio a dodává: „Daniel Münich je respektovaným nezávislým odborníkem v oblasti ekonomie trhu práce, školství a především výzkumu, jeho financování a návratnosti veřejných investic. Věřím, že naše spolupráce pomůže také k nastartování veřejné debaty o tom, jak zefektivnit systém podpory komercializace vědy a transferu technologií, aby věda lépe sloužila celé společnosti.“

„Investiční fond i&i Bio vnímám jako účinný nástroj, který pomáhá vzniku nových inovativních produktů, které mohou v konečném důsledku umožnit zlepšení kvality života milionů lidí na celém světě. Činnost fondu přispívá svým dílem k návratnosti prostředků, které jako společnost do vědy investujeme. Jsem přesvědčen o tom, že celý systém veřejné podpory vědy může být daleko efektivnější a fondy, jako je i&i Bio, mohou být jeho důležitým pilířem. Ostatně tak je tomu v zahraničí,“ říká Daniel Münich.

Fond i&i Bio je součástí na české i evropské poměry unikátního systému podpory transferu vědeckých znalostí do praxe, který se od roku 2009 buduje okolo ÚOCHB (kromě ÚOCHB a i&i Bio ho dále tvoří kancelář transferu technologií IOCB Tech a výše zmíněné bio-inovační centrum i&i Prague).

„Celý tento systém podporuje propojování těch nejlepších projektů z oblasti přírodních věd se světem ekonomie a byznysu. V České republice jde stále o průkopnický přístup, který umožňuje jednak přechod inovativních poznatků vědy do praxe, jednak se však může stát důležitým zdrojem financování vědy. Ostatně náš ústav je nejen díky práci prof. Holého a jeho týmu jasným důkazem, že to má smysl,“ dodává k tomu ředitel ÚOCHB Jan Konvalinka.

 

Zdroj: i&i Bio