facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Soutěž Věda fotogenická 2019 začala přijímat soutěžní snímky

10. 5. 2019
Soutěž Věda fotogenická 2019 začala přijímat soutěžní snímky

Projekt Věda fotogenická 2019 je každoroční fotografická soutěž pro zaměstnance Akademie věd ČR. Výsledkem letošního ročníku bude reprezentativní kalendář sestavený z vybraných snímků a výstava snímků po celé ČR.

Soutěže Věda fotogenická 2019 se mohou účastnit pouze zaměstnanci pracovišť Akademie věd České republiky (a to i na částečný úvazek). Každý soutěžící může přihlásit maximálně 3 fotografie do každé kategorie, tj. celkem maximálně 9 fotografií.

Hlavní kategorie se jmenuje Věda fotogenická: Fotografie s vědeckou tematikou. Jejím tématem je fotografie objektů vědeckého zkoumání, přístrojů používaných k výzkumu, fotografie části živé a neživé přírody, jevů či činností souvisejících s prací zaměstnanců pracovišť AV ČR.

Vedlejší kategorie Vědecké selfie se zaměřuje na fotografie z každodenního pracovního života vědce či vědeckého kolektivu na pracovištích AV ČR, které veřejnosti přiblíží lidskou stránku vědeckého povolání.

Vedlejší kategorie Vědci a jejich hobby pak představují koníčky vědců a způsob trávení jejich volného času. Cílem je představit zaměstnance AV ČR nejen jako vědecké pracovníky, ale i jako zajímavé osobnosti.

Soutěž byla zahájena 1. května 2019 a uzávěrka přihlášek bude do 15. června 2019. Fotografie je nutno přihlásit pomocí online formuláře zde.

Odborná porota následně ze semifinálových fotografií vybere 12 snímků pro oficiální kalendář AV ČR pro rok 2020 a 30 fotografií pro výstavu, která se uskuteční na podzim 2019. Na webových stránkách fotosoutěže se bude konat také veřejné online hlasování v galerii semifinálových fotografií. Vítězové obdrží také věcné ceny až v hodnotě 5000 Kč.

vedafotogenickaVítězný snímek z roku 2017: Skvrnka na polovodičovém vzorku, Autor: Filip Dominec

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Věda fotogenická