facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

CzechInvest Business Shaker #21

11. 5. 2022
CzechInvest Business Shaker #21

CzechInvest zve na další díl svého seriálu Business Shaker. Dvacátý první workshop se zaměří na získávání správných lidí do startupů. Akce se uskuteční 31. května v Praze.

businessshaker21

Přijmout správné lidi je dnes pro startupy kolikrát těžší než získat kapitál. Až 94 % zakladatelů vnímá nedostatek lidí jako jeden z hlavních problémů. Business praxe již prokázala, že výsledky těch nejlepších zaměstnanců pomohou růstu vaší společnosti několikanásobně více, než od těch průměrných, nebo „prostě OK“ zaměstnanců. Ve stále tvrdší konkurenci uspějí jenom ty firmy, které určí nábor jako svou strategickou prioritu. Jak přilákat správné lidi do startupu? To se dozvíte na našem workshopu ze série Business Shaker.

Program:

Teoretická část:

  • Jak přemýšlet o firemní kultuře a brandu firmy
  • Nábor jako strategická priorita – jak zapojit do náboru celou firmu
  • Síla leadera a osobní brand
  • Jaký typ lidí potřebujete v různých fázích růstu
  • ESOP a jeho různé varianty v tuzemském prostředí

Praktická část:

Součástí workshopu jsou diskuse, individuální práce a praktická cvičení. Aby byl workshop co nejvíce pro vás přínosný, připravte si dotazy ohledně vašeho náborového procesu. Jaké jsou vaše zkušenosti, co se vám v praxi osvědčilo, jaké zdroje pro vyhledávání talentu používáte atd.

Kdo workshop povede?

Matěj Matolín je partnerem v investičním fondu Impulse Ventures, který investuje do technologických startupů v CEE regionu. Matěj pomáhá rostoucím firmám zejména s vyhledáváním talentů, škálováním, nastavováním HR strategie, employer brandu a se zahraniční expanzí. Ve své kariéře pracoval s mnoha úspěšnými startupy a jejich zakladateli. Působí jako mentor ve StartupYard, Femme Palette a CzechCrunch akademii, vystupuje na mezinárodních konferencích, píše blog Lovec-hlav a moderuje podcast Nelidské zdroje.

Akce je určena pro startupy, které:

  • se chtějí dozvědět praktické informace o náboru
  • přemýšlí o zavedení zaměstnaneckých akcií
  • chtějí nalákat ty nejlepší kandidáty

Registrace zde.


CzechInvest si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.

 

Zdroj: CzechInvest