facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Festival vědy 2019

18. 7. 2019
Festival vědy 2019

Sedmý ročník Festivalu vědy se uskuteční 4. září 2019 v pražských Dejvicích. Na Vítězném náměstí a přilehlém okolí se představí více než 100 vystavovatelů. Těšit se můžete na expozice vysokých škol, ústavů Akademie věd, volnočasových institucí a firem. Tématem letošního ročníku je „Věda v profesích“.

festivalvedy

Na pražském „kulaťáku“ vznikne největší laboratoř pod širým nebem. Cílem letošního ročníku je ukázat, že věda má rozmanité podoby a využití v každodenním životě. Po celý den budou mít návštěvníci možnost seznámit se nejrůznějšími vědeckými obory a to opravdu zblízka.

Připraven bude bohatý a pestrý program na celý den. Stanoviště Univerzity Karlovy zájemcům umožní vyzkoušet si práci farmaceuta nebo třeba televizního moderátora. Zajímavou nabídku bude mít i stanoviště ústavů Akademie věd ČR. Řadu chemických experimentů bude mít na svědomí Ústav chemických procesů AV ČR. Zajímavé bude jistě i představení využití polymerů Ústavem makromolekulární chemie AV ČR.

Do třetice můžeme zmínit Univerzitu obrany v Brně, která zájemcům představí povolání profesionálního vojáka. Na jejich stanovišti si mimo jiné budou moci vyzkoušet pilotování letadla na vlastní kůži.

Návštěvníky toho ale čeká mnohem víc. Na kompletní program se podívejte zde.

Akce je určena komukoli bez rozdílů věku, na své si přijdou děti, studenti i dospělí. Registrovat se nikde nemusíte, stačí přijít 4. září do pražských Dejvic. Festival vypukne už v 8:30 ráno a skončí v 19:00 hodin.

 

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Festival vědy