facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Národní průmyslový summit 2020

13. 6. 2020
Národní průmyslový summit 2020

Národní centrum Průmyslu 4.0 a CIIRC ČVUT zvou na největší setkání ředitelů a členů představenstev předních průmyslových společností v ČR, vrcholných představitelů vlády a osobností technických věd a akademické sféry, které se uskuteční 9. září 2020 v Betlémské kapli v Praze.

Národní průmyslový summit 2020 je jedinečné setkání na nejvyšší úrovni, které si klade za cíl propojit průmyslovou, vědeckou a politickou reprezentaci státu při řešení aktuálních otázek směřování a rozvoje českého průmyslu a to zejména s ohledem na hospodářskou krizi způsobenou pandemií COVID-19.

Online stream sledujte zde:

 

Pozvání potvrdili nejvyšší zástupci vlády včetně premiéra Andreje Babiše, místopředsedy vlády pro hospodářství Karla Havlíčka, ministryně financí Aleny Schillerové, ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, dále vedení nejvýznamnějších průmyslových svazů – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, a osobnosti z akademické sféry – rektor ČVUT Vojtěch Petráček, rektor VUT Petr Štěpánek nebo rektor VŠB-TUO Václav Snášel.

„Klíčovým tématem konference bude koncepce vlády pro znovunastartování české ekonomiky po krizi COVID-19, její investiční plán a vyčleněné prostředky na pomoc firmám“, říká Alena Burešová Senior Manager for Industry Research and Development z NCP4.0. „Představena bude také koncepce pro rozvoj strategické infrastruktury, nezbytné pro hladký rozvoj českého průmyslu. Chceme dát reálný význam tomu, čemu se říká ‘konec levné ekonomiky’,“ doplňuje Burešová.

Konference má formu dvou navazujících diskuzních panelů, kdy v jednom panelu zasednou vrcholní zástupci státu a odborových organizací, aby společně diskutovali vládní strategii obnovení konkurenceschopnosti, investiční politiku vlády, ale také politiku zaměstnanosti a rozvoj strategické infrastruktury. Druhý panel se bude věnovat technologickým trendům, podpoře malých a středních firem včetně start-upů a efektivní spolupráci mezi průmyslem a akademií, za účasti odborných zástupců státu, vědecko-výzkumných institucí, vysokých škol a oborových organizací.

Na konferenci bude představena také publikace Analýza českého průmyslu 2020, která prezentuje osobní vhled stovky představitelů českých výrobních společností na různé aspekty průmyslové výroby a jejího fungování.

V publiku společně zasednou ředitelé více než 400 klíčových průmyslových společností z celé České republiky, velvyslanci a obchodní radové více než šedesáti ambasád, osobnosti akademie, technických věd a zástupci výkonné moci. Přítomna budou rovněž všechna klíčová média včetně České televize. Národní průmyslový summit 2020 navazuje na sérií konferencí Setkání lídrů průmyslu a exportu pořádaných v minulosti společností CEEC Research.

Účast na konferenci je zdarma pro ředitele výrobních společností, zástupce veřejné a akademické sféry, za podmínky včasné registrace. Pro ostatní zájemce je vstup možný po zaplacení vložného ve výši 9 900 Kč bez DPH. Podrobný program a registraci naleznete zde.

Registrace a dotazy ke konferenci vyřizuje Alena Burešová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 775 983 842.

 

Zdroj: Národní centrum průmyslu 4.0

redakčně upraveno

 

 

« Říjen 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
8 9 10
23 24
25 27 29 30 31