facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

SCI-PO 2020: Internacionalizace a mezinárodní aspekty vědní politiky

25. 2. 2020
SCI-PO 2020: Internacionalizace a mezinárodní aspekty vědní politiky

Třetí ročník konference zaměřené na veřejnou politiku v oblasti výzkumu, vývoje a inovací se uskuteční 1. 10. 2020 v Praze. Tématem bude internacionalizace vědní politiky a její mezinárodní aspekty. Návrhy konferenčních příspěvků lze zasílat do 27. 3. 2020. 

konf19

Konferenci pořádá společnost alevia ve spolupráci s think-tankem IDEA CERGE-EI, Technologickým centrem AV ČR (TC AV), Centrem pro sociální a ekonomické strategie FSV UK (CESES) a Tertiary Education & Research Institute (TERI).

Cílem konference je představit a diskutovat témata související s veřejnou politikou v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VVI). Dopolední část bude tradičně věnována několika hlavním přednáškám a následující panelové diskusi. Odpolední část bude rozdělena do paralelních sekcí - příspěvky se budou týkat různých oblastí výzkumu a vývoje s důrazem na mezinárodní dimenzi.

Zájemci o přednesení konferenčního příspěvku mohou zasílat návrhy do 27. března 2020. Podrobnosti naleznete zde. Přednesené příspěvky budou ve formě odborného článku publikovány v konferenčním sborníku.

Konference se koná ve čtvrtek 1. 10. 2020 na půdě CERGE-EI (Politických vězňů 7, Praha 1). Registrace pro účastníky bez příspěvku bude spuštěna na konci dubna.

Portál Vědavýzkum.cz je jako v minulých letech mediálním partnerem konference.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: alevia


Druhý ročník konference se konal 26. 9. 2019 v CERGE-EI a jeho hlavním tématem byla Inovační strategie 2019-2030. Videozáznam dopolední části naleznete zde. O prvním ročníku konference, který se konal v roce 2018 v Technologickém centru AV ČR, si můžete přečíst zde.