facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Science Party 2022

8. 6. 2022
Science Party 2022

Šlapání na kole, pokusy s mikrovlnkou a večer pořádný oheň. I tak může vypadat přiblížení vědy lidem. Spolek Science Party pořádá v brněnské Otevřené zahradě další vědeckou „párty“, tentokrát na téma Energie, a to v pátek 10. června 2022. Start je v 16:00 hodin a vstupné je zdarma.

SCP EVENT COVER

Spolek Science Party pořádá další ze série popularizačních vědeckých akcí. Ty jsou typické právě tím, že spojují vědecká témata se zábavou. I proto na ně každý rok zavítá více než 500 lidí.

Tématem 3. ročníku Science Party bude tentokrát energie. Ta je totiž stále důležitějším tématem a Science Party se na něj podívá z různých úhlů: od jaderné energetiky přes možnosti využití vodíku až po zpracování odpadu jako energetického zdroje. Přednášky od odborníků doplní praktické workshopy, k tomu dobré jídlo a pití, dětský koutek i hudba.

„Tématem červnové události je energie. Součástí jsou vždy přednášky, ale také praktické workshopy, které témata vysvětlují hravou formou. Zájemci si například vyzkouší zašlapat na větrných kolech, aby zjistili, jak silný vítr dokážou vytvořit nebo se mohou těšit na experimenty s mikrovlnkou. Dozví se také, jak vzniká sníh, co je to gejzír a proč můžeme bruslit. Těšit se můžete na řadu pokusů, třeba s dusíkem,“ láká na červnovou Science Party 2022 Jiří Marek ze spolku Science Party, který akci pořádá.

Program doplní i výstava stánků od partnerů, kteří se též věnují energii. Letos se účastníci například dozví, jak získávají buňky svoji energii a také kde. Mimo to se podívají na kloub i tomu, jaký je rozdíl mezi buňkami u rostlin a živočichů. Program se dotkne také témat jako jsou sluneční erupce nebo se podíváme na rozdíl mezi žárovkami, LED a laserem. Nebudou chybět ani pokusy s nízko-energetickým plazmatem, které jsou v plánu večer, protože budeme zapalovat oheň.

Do vědeckých „večírků“ je zapojen i oblíbený brněnský podnik 4Pokoje, který se stará o pitný režim návštěvníků. I tentokrát připraví speciální drink, který odrazí letošní téma – Energie. Spolupořadatelem je Hvězdárna a planetárium Brno a mezi dlouhodobé partnery patří také další hráči z vědeckého prostředí: CEITEC, Masarykova univerzita, Bioskop, VIDA! Science Centre a další.

Co je cílem spolku Science Party?

Věda má velký potenciál ovlivnit naše každodenní životy. S rostoucí specializací vědy a techniky se tato témata stávají stále méně srozumitelné a přístupné veřejnosti. Cílem spolku Science Party je zvrátit tento trend a skrze akce, které spolek pořádá, propojovat vědce a veřejnost v uvolněném prostředí, aby spolu diskutovali vědecká témata, která jsou důležitá pro každodenní život.

Na akci je vstup zdarma. Více informací najdete zde.

 

Zdroj: Science Party