facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Veřejná konzultace k dopadu umělé inteligence na politiku duševního vlastnictví

3. 1. 2020
Veřejná konzultace k dopadu umělé inteligence na politiku duševního vlastnictví

Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) zahájila 13. prosince 2019 veřejnou konzultaci k dopadu umělé inteligence (AI) na politiku duševního vlastnictví (IP). Výzva k podávání připomínek a návrhů je určena co nejširšímu publiku.

WIPO vyzvala ke zpětné vazbě k návrhu diskusního dokumentu (DOC (64 kB) nebo PDF (197 kB)) připraveného sekretariátem WIPO, který má pomoci definovat nejnaléhavější otázky, s nimiž se pravděpodobně budou tvůrci politiky IP se zvyšujícím se významem AI potýkat.

Výzva k připomínkám a návrhům je určena nejširšímu možnému globálnímu publiku, vládnímu a nevládnímu sektoru, včetně členských států a jejich agentur, obchodních subjektů, výzkumných institucí, univerzit, profesních a nevládních organizací a jednotlivců. Je posledním krokem v rámci reakce WIPO na probíhající interakci AI se systémem IP, včetně použití aplikací AI při administraci IP.

WIPO se snaží prostřednictvím otevřeného procesu sestavit seznam otázek týkajících se dopadu umělé inteligence (Al) na politiku duševního vlastnictví (IP), která by mohla tvořit základ budoucích strukturovaných diskusí. Komentáře jsou vítány k jakémukoli aspektu systému IP, který je ovlivněn AI.

Návrhy a připomínky mají být do 14. února 2020 podávány na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím webové stránky WIPO. Komentáře a připomínky jsou požadovány za účelem správné identifikace otázek a doplnění případných chybějících otázek s cílem formulovat společné porozumění hlavním otázkám, které mají být diskutovány. Odpovědi na položené otázky nejsou v této fázi vyžadovány. Příspěvky se mohou týkat jednoho, více než jednoho nebo všech problémů. V podání je vhodné uvést jméno, titul a případně název zastupovaného subjektu. Preferovaný formát příspěvku je PDF nebo WORD. Všechny komentáře a připomínky budou zveřejněny na webových stránkách WIPO.

 

Zdroj: ÚPV