facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Otevřené výzvy pro velké výzkumné infrastruktury

7. 12. 2017
Otevřené výzvy pro velké výzkumné infrastruktury

Dne 5. prosince 2017 byly otevřeny první výzvy v pracovním programu Výzkumné infrastruktury 2018 – 2020. Týkají se podpory dlouhodobé udržitelnosti výzkumných infrastruktur. Výzvy mají uzávěrku 22. března 2018 v 17.00.

Na udržitelnost evropských výzkumných infrastruktur se zaměří výzva Individual support to ESFRI and other world-class research infrastructures (INFRADEV), na kterou je alokováno až 60 milionů eur.

Na integraci jednotlivých evropských výzkumných infrastruktur se zaměřuje výzva Integrating Activities for Advanced Communities (INFRAIA), na podporu politik mezinárodní spolupráce a na zviditelnění infrastruktur v mezinárodním měřítku směřuje výzva Policy and international cooperation measures for research infrastructures (INFRASUPP).

Další tři výzvy jsou určeny na podporu evropské datové infrastruktury (Pan-European High Performance Computing infrastructure and services, Centres of Excellence on HPCSupport to the governance of High Performance Computing Infrastructures) a dvě výzvy se zaměří na posílení Evropského cloudu (Access to commercial services through the EOSC hub, Connecting ESFRI infrastructures through Cluster projects).

Seznam vyhlášených výzev naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Horizont 2020