facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Třetí ročník soutěže „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách"

21. 1. 2021
Třetí ročník soutěže „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách"

Asociace Gallica a Francouzský institut v Praze zahajují třetí ročník soutěže Moje dizertační práce ve 180 vteřinách. Zájemci o účast z řad doktorandů se mohou přihlašovat do 19. února 2021.

MT180 Candidatures Post Twitter

Co je soutěž „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách"?

Jde o soutěž, která nabízí doktorandům příležitost představit zjednodušenou formou téma svého výzkumu ve francouzštině širokému a neodbornému publiku. Každý kandidát má přesně 3 minuty na to, aby své téma prezentoval jasnou, stručnou a přesvědčivou formou. To vše za pomoci jediného snímku!

Soutěž proběhne ve dvou etapách: nejprve výběrové kolo v jednotlivých státech (tato část proběhne online kvůli situaci kolem koronaviru) a poté finále střední Evropy v květnu 2021 v polském Krakově (pokud to dovolí aktuální epidemiologická situace). Výkony soutěžících bude hodnotit porota a vyjádří se také publikum.

Francouzský institut v Praze nabízí výhercům finále České republiky úhradu výdajů za cestu na finále střední Evropy a ubytování v Krakově během tohoto finále. Výherci první ceny finále střední Evropy se dále zúčastní mezinárodního finále v Paříži, které je plánováno na podzim 2021, a obdrží další ceny a dary.

Jaké jsou podmínky účasti v soutěži?

  • Být zapsán k doktorskému studiu v daném akademickém roce, tj. 2020-2021 či mít doktorský titul získaný ve dvou předcházejících letech, tedy 2019-2020 nebo 2018-2019;
  • Informovat o své účasti v soutěži svého vedoucího práce;
  • Prokázat dostatečný postup své dizertační práce;
  • Mluvit francouzsky.

Zájemci se mohou registrovat do 19. února 2021 prostřednictvím tohoto formuláře.

 

Veškeré důležité informace jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Francouzský insitut v Praze