facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Všem čtenářům přejeme příjemné léto!

27. 6. 2017
Všem čtenářům přejeme příjemné léto!

Vážíme si rostoucí návštěvnosti našeho portálu a těší nás diskuse, která se vede nad aktuálními otázkami výzkumu, vývoje a české vědní politiky. Ani v průběhu letních měsíců nebudete ochuzeni o pravidelné příspěvky.

Portál Vědavýzkum.cz jsme spustili 1. září 2016 ve snaze vytvořit jednotnou platformu, kde budou shromažďovány a publikovány mnohdy roztříštěné informace z oblasti výzkumu, vývoje, inovací a vědní politiky. Domníváme se, že takové médium v ČR doposud scházelo.

Kromě informování o dění kolem politiky výzkumu a vývoje, novinkách v legislativě, grantových výzvách, plánovaných akcích či zveřejňování pracovních pozic se nám podařilo oslovit celou řadu osobností, které ve svých blogových příspěvcích upozorňují na problémy a podněcují důležitou diskusi o fungování české vědy.

Za několik málo měsíců provozu portálu jsme získali významné partnery a spolupracující instituce. Taktéž se nám daří postupně rozšiřovat čtenářskou základnu. Na portál v současné době zavítá v průměru více než 400 návštěvníků denně a kolem 13 tisíc návštěvníků za měsíc. Nejčastěji se jedná o čtenáře z Prahy (57 %), Brna (20 %), Plzně (5 %), Olomouce, Hradce Králové či Českých Budějovic i dalších měst. Nejpočetnějšími skupinami dle věku jsou čtenáři od 25 do 34 let (38 %) a od 35 do 44 let (31 %). Doufáme, že rostoucí trend návštěvnosti si udržíme i nadále a budeme rádi, když nám v tom pomůžete.

Postupně se snažíme portál inovovat a přidávat mu na funkčnosti. V květnu jsme například k nabídce neakademických pracovních pozic přidali ve spolupráci s pracovním portálem ResearchJobs.cz také pozice akademické. Jsme tedy jediným on-line médiem, které uveřejňuje vybrané akademické i neakademické pozice na jednom místě.

Ze zpětné vazby našich čtenářů víme, že nejvíce oceňují následující skutečnosti:
1) Nemusí pracně prohledávat ostatní zdroje – všechny zásadní informace v dané oblasti najdou na našem portálu.
2) Nikde jinde nejsou publikovány kritické příspěvky a rozhovory k vědě a vysokoškolské politice. Příspěvky nejsou redakčně upravovány a dáváme prostor všem názorovým proudům.
3) Roste také počet původních zpráv – příspěvky jsou doplňovány statistickými informacemi a analýzami.

Přestože nás čekají dva spíše klidné měsíce, kdy neočekáváme mnoho převratných změn ve vědní politice, nebudete na svých dovolených ochuzeni o přísun zajímavých článků. Nedávno jsme posílili redakci o nového člena, a tak se můžete těšit na více autorských článků, analýz a rozhovorů se zajímavými lidmi.

Náš newsletter bude v průběhu července a srpna vycházet i nadále jednou za týden. Budeme se snažit, aby každý den byly i v letním režimu zveřejněny 2 až 4 články.

Můžete nás sledovat také na Facebooku, Twitteru a Google+.

Děkujeme za věrnost a přejeme vám příjemné prožití léta.

 

Tým Vědavýzkum.cz,
Aleš Vlk, Jiří Stanzel a Jan Tesárek