facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Čestné medaile uděluje Akademie věd za zásluhy v jednotlivých oborech. Dnes je převezmou tři laureáti: geolog, medievista a archeolog. Všichni ve svých oblastech posunuli poznání a inspirovali mnoho dalších odborníků i studentů. Jedna z medailí se uděluje za popularizaci výzkumu.

21. 3. 2024

Akademie věd ČR

Je otevřena výzva COST Open Call 2024.

21. 3. 2024

Technologické centrum Praha

Konference, která se koná 9. - 10. dubna 2024, je pořádána ve spolupráci s národní platformou Transfera.cz a bude se konat pod taktovkou Vysokého učení technického v Brně. V pátek 22. 3. 2024 končí registrace. 

21. 3. 2024

Transfera.cz

Technologická agentura ČR (dále jen „TA ČR”) informuje o přípravě 8. veřejné soutěže v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací SIGMA – dílčí cíl 4, Bilaterální spolupráce (dále jen „Program SIGMA – DC4”).

21. 3. 2024

Významná evropská platforma Europe Startup Nation Alliance (ESNA) minulý týden vydala report Startup Nations Standard Report, na kterém se podílelo 21 evropských států. Ten ukazuje, že digitalizace je v Evropě na dobré cestě a většina zemí zavádí osvědčené postupy v oblasti digitálních služeb a regulačních inovací pro startupy.

20. 3. 2024

CzechInvest

Srdečně vás zveme na Akademii pro vědce a vědkyně ze středočeských výzkumných organizací. Staňte se mistry komercializace výzkumu díky úspěšným zakladatelům spin-offů, startupů nebo inovativních firem založených na průlomových vědeckých poznatcích. Tito lektoři vás provedou klíčovými tématy komercializace v sérii vzdělávacích workshopů.

20. 3. 2024

Středočeské inovační centrum

V rámci projektu národních kontaktů pro oblast Widening a ERA nazvaného NCP_WIDERA.NET jsou pro vědce a výzkumné manažery a administrátory (RMA) z Widening zemí organizovány třídenní studijní návštěvy na předních výzkumných organizacích ve Španělsku, Německu, Itálii a Finsku.

19. 3. 2024

Letošní ročník Dnů elektronové mikroskopie láká na padouchy mikrosvěta. Roztoče, viry, elektrony, ale třeba i praskliny a další mikro „neřády” přiblíží několik akcí, do nichž se zapojili i vědci z Fakulty strojního inženýrství a výzkumného centra CEITEC VUT.

18. 3. 2024

CEITEC

Národní kolo soutěže Creative Business Cup 2024 podporující kreativní startupy zná svého vítěze. Stal se jím startup E-CAFE BIKE, kterého včera během slavnostního večera v libereckém kině Varšava vybrala odborná porota z finálové desítky. Vítěze soutěže, kterou pořádá agentura CzechInvest, čeká světové finále v Kodani. Cenu publika si odnesla loutková hra Kenka puppetgame.

18. 3. 2024

CzechInvest

Do 31. března 2024 je možné přihlásit se o Cenu Rudolfa Lukeše pro rok 2024, která se pojí s nadačním příspěvkem ve výši 100.000 Kč.

18. 3. 2024

Nadace Experientia