facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Aktuality

Aktuality

Financování programu TREND – Podprogram 1 – „Technologičtí lídři" Technologické agentury ČR se podařilo navýšit o 390 milionů korun. Díky tomu mohou být financovány všechny projekty, které byly  umístěny na seznamu kvalitních projektů doporučených k podpoře.

6. 3. 2021

TA ČR

V programu Evropské unie Horizont 2020 INFRAIA získal projekt MOSBRI (Molecular-Scale Biophysics Research Infrastructure) grant ve výši 5 milionů eur. Na projektu se podílí konsorcium 13 akademických center excelence a dvou průmyslových partnerů z 11 různých evropských zemí koordinovaných Pasteur Institutem v Paříži. Jedním z partnerů je i Biotechnologický ústav AV ČR z centra BIOCEV.

6. 3. 2021

Akademie věd ČR

Krátkým slavnostním online setkáním si ve čtvrtek připomnělo své 25. výročí sdružení CESNET, které rozvíjí národní e-infrastrukturu pro výzkum a vzdělávání a zároveň se věnuje vlastnímu vývoji v oblasti informačních a komunikačních technologií.

5. 3. 2021

CESNET

Technologická agentura ČR informuje o přípravě 3. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2, jejíž vyhlášení se předběžně plánuje dne 12. května 2021.

5. 3. 2021

Technologická agentura ČR

Studenti českých vysokých škol mají díky dohodě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) s Evropskou organizací pro jaderný výzkum (CERN) větší šanci uspět ve výběrových řízeních do studentských programů CERN. Přihlášku je možné podat do 24. března 2021.

4. 3. 2021

MŠMT

Grantová agentura ČR připravila praktické informace formou prezentace v anglickém jazyce pro uchazeče a navrhovatele projektů Postdoc Individual Fellowship - Incoming.

4. 3. 2021

Grantová agentura ČR

Iniciativa Sustainableacademy.cz pořádá ve čtvrtek 4.3.2021 mezi 13:00 a 14:30 diskuzi o ekologické a klimatické udržitelnosti provozu Akademie věd ČR s kandidáty do Akademické rady.

3. 3. 2021

Sustainableacademy.cz

Využijte jedinečnou možnost, jak založit novou vědeckou skupinu či laboratoř na Univerzitě Karlově. Dne 1. března 2021 odstartoval již šestý ročník soutěže PRIMUS, který si klade za cíle podporu vědeckých pracovníků, zvýšení dynamiky vědecké práce včetně mobility pracovníků a v neposlední řadě také rozvoje mladých vědeckých pracovníků.

3. 3. 2021

Univerzita Karlova

Nový ročník soutěže o Cenu Rudolfa Lukeše pro vynikající chemiky spojené s osobní prémií ve výši 100 000 Kč je otevřen do 31. března 2021.

3. 3. 2021

Nadace Experientia

Další kamínek do mozaiky možností prezentace výsledků výzkumu z prostředí Akademie věd představilo koncem února Centrum transferu technologií AV ČR. Celoakademický Portál transferu znalostí má za cíl stát se komplexní komunikační platformou pro podporu a rozvoj TZT. Jednoduše řečeno ukázat, co se děje (nejen) v oblasti transferu na AV ČR.

3. 3. 2021

Akademie věd ČR